« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kicker: Halil büyük çıkış yakaladı

Alman spor dergisi Kicker, FC Kaiserslautern'de oynayan milli futbolcu Halil Altıntop'un, profesyonel kariyerinin 3. yılında büyür bir çıkış yakaladığını yazdı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Derginin haberinde, Halil'in 2005 yılında kariyerinde büyük adımlar attığı, ancak bu yılın kendisi için aynı zamanda iniş ve çıkışlarla dolu olduğu belirtildi.

Halil'in bu sezon ligde 13 gol, Türk milli takımına girerek Almanya'ya da 1 gol attığı hatırlatılan haberde, milli futbolcunun sezon sonunda daha iyi bir kulübe gitmesinin kesinleştiği ifade edildi.

Halil, kardeşi Hamit'in oynadığı FC Schalke 04'e gideceği şeklindeki haberlere doğrudan cevap vermekten kaçınırken, “Ben, kendimi geliştirmek istediğim için gideceğim. Gideceğim kulübün uluslararası arenada oynaması lazım” dedi.

Türkiye A Milli Takımı'nın İsviçre'ye karşı İstanbul'da oynadığı maçta forma giyemeyen Halil'in, ayrıca bu maçta çıkan olaylar nedeni ile FİFA'da ifade verdiği hatırlatılan haberde, Halil'in “Benim için ülkeme ve takım arkadaşlarıma karşı ifade vermek zor oldu. Böyle bir durumu hiç ummazdım. Bu zamana kadar yaşadığım en büyük hayal kırıklığı bu olay” şeklindeki sözlerine yer verildi.

Halil'in düşme hattındaki FC Kaiserslautern'in “hayat sigortası” olduğu ifade edilen haberde, taraftarların ise sezon sonunda gideceği için Halil'e kızgın oldukları şeklinde yorum yapıldı.

Kendisine örnek aldığı bir futbolcunun olmadığını, ancak Ronaldo'yu beğendiğini kaydeden Halil, “Ben kendi tarzıma göre futbol oynuyorum. Hangi mevkide oynarsam oynayayım gol atma hedefim her zaman var” dedi.

FC Kaiserslautern Teknik Direktörü Olaf Marschall da Halil'in dinamik ve hızlı olduğunu, sağ ayağının daha iyi olmasına rağmen hem sağ, hem de sol ayağıyla sert şutlar çekebildiğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler