« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kickbokscuların hedefi dünya şampiyonluğu

Kickboks Genç Milli Takımı, Dünya Şampiyonası'nın hazırlıklarını Niğde'de bulunan Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi'nde sürdürüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kickboks Milli Takım Antrenörü İlyas Uluyılmaz, yaptığı açıklamada, dünya şampiyonasında, hafif temas, yarı temas ve tam temas kategorilerinde yarışacaklarını söyledi.

Şampiyonaya 19'u kadın toplam 48 sporcu ile katılacaklarını belirten Uluyılmaz, şunları kaydetti: “27 Ağustos'ta başlayan kampımız 12 gün sürecek. Daha önce Ankara'da kamp yapıyorduk. Slovakya'daki şampiyona öncesi ilk defa Niğde'ye geldik. Bu sefer kamp yerimizi Demirkazık olarak belirledik. Burada çok güzel bir ortam var. Güzel bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Antrenörlerimiz canla başla mücadele ediyor. Sporcularımızın moral ve motivasyonu çok çok iyi. Gerek sporcularımız gerekse antrenörlerimiz gidilecek şampiyonanın çok önemli olduğunun bilincinde. Günde çift idmanla hazırlıklarımız devam ediyor. Dünya şampiyonasında iyi sonuçlar alarak tüm dünyada adımızdan söz ettirmek istiyoruz. Bunu başarabilecek güçteyiz. 7 Eylül'de kampımızı tamamlayarak Slovakya'ya gideceğiz.”

Gençler Dünya Şampiyonasına 4. kez katılacaklarını ifade eden Uluyılmaz, daha önceki şampiyonalarda 10 birincilik elde ettiklerini, bu şampiyonada madalya sayısını katlayarak artırmak istediklerini dile getirdi.

“Dayak yememek için kickboksa başlayan gençler dünya şampiyonu oluyor”

Kickboksun Türkiye'de yeni yeni tanınmaya başladığını belirten Uluyılmaz, geçmişte ailelerin çocuklarının bu sporu yapmalarına izin vermediğini, gençlerin de çok fazla ilgi göstermediğini söyledi.

Gençlerin büyük çoğunluğunun dayak yememek için kickboksa başladığını anlatan Uluyılmaz, şöyle devam etti: “Dayak yememek için kickboksa başlayan gençler, zaman içerisinde Avrupa ve dünya şampiyonu oluyor. Kendilerini eğiten hocaların bu sporun amacı dışında ve dışarıda başkalarına zarar vermek amacıyla kullanılmaması gerektiği yönündeki telkinlerini dikkate alan gençler, uluslararası yarışmalarda başarı elde ediyor.”

“Kickboks konusunda Türkiye'de ciddi adımlar atılıyor”

Kickboks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı'nın girişimleri sayesinde Türkiye'de bu spor dalında ciddi adımlar atıldığını ifade eden Uluyılmaz, yapılan tanıtımlar sonrasında Türkiye'nin Ekim ayında Avrupa şampiyonasına, 2013 yılında da tam temas ve yarı temas dünya şampiyonalarına da Türkiye'nin ev sahipliği yapacağını belirtti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz