« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kick Boks şöleni Gebze'de

Dünya Kick Boks Şampiyonu Gebzeli sporcu Adem Bozkurt, unvanını korumak için 28 Mayıs'ta Gebze Stadı'nda Almanya şampiyonu Dima Weimer ile karşı karşıya gelecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, belediyenin ev sahipliğinde gerçekleşecek dev organizasyonla ilgili düzenlenen basın toplantısında, Adem Bozkurt'un maçlarının büyük bir heyecanla izlendiğini belirterek, sporcunun başarılarının gençlere iyi bir örnek olduğunu söyledi.

Gebze'den başarılı sporcuların çıkmasının sevindirici olduğunu belirten Köşker, “Gebze'nin tanıtımı için bu tür organizasyonlara katkı sunuyoruz. Sadece futbol değil farklı spor dallarına da gençleri yönlendirmeyi düşünüyoruz ve katkımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

72 kiloda Dünya Kick Boks Şampiyonu olan Gebzeli sporcu Adem Bozkurt da, “Bu, çok heyecan verici bir organizasyon. Gebze'de olması daha da heyecanlı. Bu kemeri Gebze'de vermem, alırlarsa da bu çok zor olur” dedi.
Gebze Stadı'nda 28 Mayıs'ta yapılacak karşılaşma Kanaltürk ve Eurosport'dan yayınlanacak.
Organizasyonda dünya şampiyonluğu unvan maçının yanı sıra Hasan Fahri Şen, Avrupa şampiyonluğu için Polonya şampiyonu Tomas Makovski ile karşılaşacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler