Dünya Haberleri

  Kıbrıs’ta doğalgaza şükür duası

  Ömer BİLGE / LEFKOŞA
  29.07.2015 - 01:21 | Son Güncelleme:

  İSRAİL Başbakanı Binyamin Netanyahu, dün günübirlik ziyarette bulunduğu Kıbrıs Rum yönetiminde, Rum lider Nikos Anastasiadis’le bir araya geldi ve Doğu Akdeniz’deki doğalgaz kaynaklarını kast ederek, “Şükürler olsun ki, Tanrı bizi denizin altındaki enerji kaynaklarıyla kutsadı.

  Şimdi bu nimeti çıkarmak istiyoruz” dedi. Netanyahu’nun sözlerinden memnun kalan Rum lider Anastasiadis İsrail, Filistin ve Mısır arasında doğalgazın yanı sıra Gazze’nin yeniden inşası konusunda arabuluculuk görevi üstlendiği belirtildi. Rum liderin Netanyahu ziyaretinde elde ettiği en somut ilerleme, kendi çıkardıkları doğalgaz ile İsrail gazının birleştirilmesi konusu oldu.

  Kıbrıs Bıdıbıd
  Biliyorum ki Trabzon’a ve Trabzonspor’a yıllarca hizmetler etmiş ve etmeye devam eden siz büyüklerimize akıl vermek gibi bir niyetim yok. Günlerdir Ersun Yanal hakkında yapılan yorumların takıma ve camiaya zarar verdiğini vurgulamak istiyorum. Hatta bu yorumların en büyük zararı futbolcular üzerinde olmaktadır. Çünkü çıkan haberler ve yorumları okuyan futbolcuların antrenöre karşı tavır aldıkları her zaman aşikârdır. Buda ne yazık ki direkt olarak maçlara yansımaktadır. Düşünün bir kere, Trabzonspor’un performans düşüşü ne zaman başladı biliyor musunuz? Ersun Yanal ile ilgili basında çıkan “Ersun Yanal sezon sonunda Trabzonspor’u bırakacak, çünkü çok para isteyecek ve Trabzonspor bunu karşılayamayacak” haberinden sonra düşüş başlamıştır. Bu tarih,İstanbul’daki Beşiktaş maçından hemen önce olmuştur. Hatırlarsanız bir televizyon spor programında bu haberden bahsedilmişti. İşte o an ben “eyvah” dedim. Eyvah ki ne eyvah! Peki diyelim, antrenör değiştirelim, takım bir anda değişecek mi sanıyorsunuz. Kalan maçlar kazanılacak mı zannediyorsunuz. Gelecek antrenörün elinde sihirli değnek mi olacak. Olmayacak tabii ki. Ne olacak biliyor musunuz? Takım üçe bölünecek. Giden antrenörü sevenler, gelen antrenörü sevenler ve Trabzonspor’u sevenler. Taktik değişecek, yardımcı antrenörler değişecek, vizyon değişecek. Sonuç yine hüsran.

  Çerkesler öz kaynakla tesisi yaptıÇerkesler öz kaynakla tesisi yaptı
  Ankara Çerkes Derneği’nin, öz kaynaklarıyla 1 milyon 440 bin TL’ye Yaşamkent’te yaptırdığı ‘Çerkes Derneği Sosyal Tesisleri’ düzenlenen törenle açıldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı