Ege Haberleri

  Kıbrıs Şehitleri esnafı da uyarıldı

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  04.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de Ali Çetinkaya Bulvarı ve Birinci Kordon’dan sonra Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki işyerlerine de uyarı yazısı gönderilmeye başlandı.

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin, Ali Çetinkaya Bulvarı ve Birinci Kordon’daki kafe, restoran, bar ile birahanelere yönelik yaptığı işgal operasyonundan sonra kentin en işlek alışveriş noktalarından Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki işyerlerine de uyarı yazısı gönderildi. Yazılı duyuruda Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12. 10. 2011 tarih ve 831 sayılı kararıyla kabul edilen Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki kurallara uyulması gerektiği, aksi takdirde eklentilerin belediye imkanları ile kaldırılıp masrafların yüzde 20 fazlasıyla tahsil edileceği bildirildi.

  Alsancak semtindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi esnafı, cadde üzerinde sadece kafe ve restoranların sandalye ve masa koymalarına izin verildiğini belirterek, “Bize gelen uyarı yazısında cadde üzerinde masa ve sandalyenin dışında hiçbir şeyin konulamayacağı yazıyor. Biz de işyerimizin önüne  koyduğumuz mallar için işgaliye parası ödüyoruz. Esnaf olarak çok zor dönemlerden geçiyoruz. Sonuna kadar direneceğiz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı