Gündem Haberleri

  Kıbrıs, Meclis'in gündeminde

  Hürriyet Haber
  06.04.2004 - 10:23 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu'nda bugün Kıbrıs konusu görüşülecek. Öte yandan KKTC Cumhurbaşkanı Denktaş, Kıbrıs'a dönmekten vazgeçerek, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için Ankara'ya gitti.

  Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kıbrıs ile ilgili son gelişmeler konusunda TBMM Genel Kurulu'nu bilgilendirecek.

   

  İktidar ile muhalefet adına söz alacak milletvekilleri, Genel Kurul'a hitap edecek. Ayrıca kişisel görüşünü açıklamak isteyen milletvekiline söz verilecek.

   

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, AKP Meclis Grubu'nda, İsviçre temasları ve 5. Annan Planı hakkında bilgi verecek.

   

  RAUF DENKTAŞ

   

  Bu arada İstanbul'dan KKTC'ye dönmekten vazgeçerek Ankara'ya giden KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Dentaş'ın, TBMM'de yapılacak ve Kıbrıs'ta gelinen son nokta hakkında bilgi verilecek olan oturuma katılıp katılmayacağı henüz belli olmadı.

  TBMM'DE KONUŞMA DAVETİ ALMADIM"


  ''TBMM'de konuşma yapacak mısınız'' sorusuna, ''Böyle bir davet almadım'' yanıtını veren Denktaş, MGK bildirisi hakkında yorum yapmasının istenmesi üzerine de bildiriyi yorumlamasına yardımcı olacak gerekli bilgileri almak üzere Ankara'da bulunduğunu kaydetti.


  SEZER VE ERDOĞAN İLE GÖRÜŞECEK


  KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, İstanbul'dan Ada'ya dönmekten vazgeçerek, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için Ankara'ya gitti.


  İstanbul'da uçağa binmeden önce program değişikliğine ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Denktaş, ''Kıbrıs'a gittikten sonra, Milli Güvenlik Kurulu'ndan (MGK) alınmış olan karar çerçevesinde arkadaşlarım bana soracak, 'ne diyorsun, ne yapılabilir?' diye. Bunun hakkında bilgi almak üzere Ankara'ya gitmeyi uygun buldum'' dedi.
    
  Denktaş, bir basın mensubunun ''Size Ankara'dan telefon mu geldi?'' şeklindeki sorusu üzerine, ''Ben dün Sayın Cumhurbaşkanı ile telefonla konuşmuştum. 'Gelirsen görüşebiliriz' demişti. Onun için gidiyorum'' diye konuştu.


  Denktaş, Esenboğa Havaalanı'na geldişinde gazetecilerin soruları üzerine, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile saat 17.30'da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de saat 19.00'da görüşecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı