Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kıbrıs’ı Afrika tozu kapladı

  Oshan SABIRLI/LEFKOŞA
  25 Şubat 2006 - 17:42Son Güncelleme : 25 Şubat 2006 - 17:42

  Afrika üzerinden gelen hava akımlarının taşıdığı toz zerrecikleri Kıbrıs’ta hava kirliliğine neden oldu. Ada’nın iki tarafında da hayatı olumsuz etkileyen toz bulutu, görüş mesafesini de düşürdü. Olumsuz havanın yarın adayı terk etmesi bekleniyor.

  KKTC Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Asaf Şenol konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, adada görülen hava kirliliğinin olumsuzluk yaratabileceğini belirterek, özellikle kalp ve astım hastalarıyla, çocuk ve yaşlılara çok gerekli olmadıkça sokağa çıkmamalarını tavsiye etti.

  Kıbrıs Rum Kesimi yetkilileri ise, Rum haber ajansına yaptığı açıklamada, kum fırtınasından kaynaklanan nefes alma problemleri nedeniyle 15 kişinin hastaneye kaldırıldığını belirtti. Rum kesimindeki bazı uçak seferleri de görüş mesafesinin düşük olması nedeniyle aksadı.

  YUNANİSTAN DA ETKİLENDİ

  Dün de Yunanistan üzerinde etkili olan toz bulutu hayatı olumsuz etkilemişti. Yunanistan’ın başkenti Atina’da etkili olan sisli hava ve esen kuvvetli rüzgar yüzünden bazı iç hat uçuşlarında sorunlar yaşanarak bazı seferler iptal edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı