Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kibarlığa göre çay fiyatı belirledi

  DHA
  02 Nisan 2016 - 15:34Son Güncelleme : 02 Nisan 2016 - 16:17

  Çay ocağı işleten 44 yaşındaki Mustafa Özdilek, "Çay ver" diyenden 1.75 TL, "Çay gönder" diyenden 1.50 TL, "Çay versene" diyenden 1.25 TL, "Çay alabilir miyim" diyenden ise 1 TL para ücret alıyor.

  Tokat'ta 24 yıllık çay ocağı işletmeciliği yapan Mustafa Özdilek, bazı müşterilerinden gelen çay isteme şekline göre fiyat tarifesi belirledi.
  Kent merkezinde Saray İş Hanı içerisinde çay ocağı işleten 44 yaşındaki Mustafa Özdilek, bazı müşterilerinden gelen çay isteme şekline kızıp ilginç bir yöntem seçti.

  Kibarlığa göre çay fiyatı belirledi

  Müşterilerinin kendisinden daha nazik bir şekilde çay istemeleri dahilinde çay fiyatının düştüğünü gösteren bir fiyat listesi hazırlayan Özdilek, bunu çay ocağının içerisine astı. Asılan fiyat listesinde, "Çay ver 1.75 TL, çay gönder 1.50 TL, çay versene 1.25 TL, çay alabilir miyim 1 TL, çay verir misin 0.75 kuruş, Mustafa bey müsaitseniz bir çay alabilir miyim 50 kuruş" ifadeleri yer aldı.

  Kibarlığa göre çay fiyatı belirledi

  Özdilek, "Hitap şeklinin önemine dikkat çekmek istedik. İnsanlar daha kibar olsun diye bu listeyi yaptık. Listeyi hazırladıktan sonra etkisi oldu. Müşterilerimiz ilk gördüğünde şaşırıyorlar fakat 'haklısın' diyorlar. Çay ocağına gelen müşteriler ise, listeyi ilk gördüklerine şaşırdıklarını fakat güzel bir uygulama olduğunu ifade etti.

  Fatih YILMAZ/TOKAT

  Etiketler: Tokat , çay , tarife
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı