SAKARYA HABERLERİ

Kgf Sakarya’da Desteklerine Devam Ediyor

IHA
28.07.2015 - 17:06Son Güncelleme :

KREDİ GARANTİ FONU (KGF) SAKARYA ŞUBE MÜDÜRÜ OSMAN MURAT KICIMAN, SAKARYA TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHMUT KÖSEMUSUL'A ZİYARETİNDE DESTEKLERİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

IHA

Kredi Garanti Fonu (KGF) Sakarya Şube Müdürü Osman Murat Kıcıman, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’a ziyaretinde destekleri hakkında bilgiler verdi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde çalışmalarını yürüten Kredi Garanti Fonu’nun Sakarya ayağındaki çalışmalar hakkında bilgi veren Osman Murat Kıcıman, Sakaryalı KOBİ’lerin üretimlerini desteklemek adına gayret ettiklerini belirterek, “2023 Türkiye ihracat hedefleri doğrultusunda Sakarya’nın payını arttırmak için her türlü Eximbank kredilerine yüzde yüz kefil olan KGF’nin sunduğu avantajlardan tüm ihracatçı firmalar yararlanabilir. Sakarya’da Eximbank Şubesi olmadığı için KGF devreye girerek önemli bir aracı kurum oluyor Sakaryalı firmalar için. Kredilere ulaşmak için yegane imkan durumundadır. Ayrıca, sanayicilerin taşınmazlarla ilgili expertiz raporlarında sıkıntı yaşamaları, tarla vasıflı yerlerin ve hisseli taşınmazların bankalarca teminat olarak kabul edilmemesi gibi sorunlar da KGF aracılığı ile aşılabiliyor. Kredi Garanti Fonu’nun bu çalışmalarında desteklerini esirgemeyen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na da teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ise bir ihracat merkezi olma yolunda ilerleyen Sakarya’nın ihracat oranını artırmak, firma sayısını çoğaltmak ve mevcut firmaların önünü açarak potansiyelini yükseltmek adına SATSO olarak gerekli tüm çalışmaları yürüttüklerini ifade etti.
Başkan Kösemusul konuşmasının devamında, “İhracatçı firmalarımıza kılavuzluk etmek anlamında odamız bünyesinde eğitim, seminerler düzenleyerek, çeşitli ulusal ve uluslararası projeler üreterek ve çeşitlik etkinliklerle desteklemeye gayret ediyoruz. Çünkü hepimizin amacı tek o da Sakaryamızın ülkenin ihracatta parlayan yıldızı olmasını sağlamaktır. Hedefimize hep birlikte ilerlemeye devam edeceğiz. Bu anlamda Odamız bünyesinde çalışmalarını yürüten KGF’den tüm KOBİ’lerimizin faydalanmasını tavsiye ederiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Kgf Sakarya’da Desteklerine Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kgf Sakarya’da Desteklerine Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Ocak 2018, Cuma
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı