KGF başvurularını doğrudan değerlendirecek

Hürriyet Haber
13.05.2017 - 09:33 | Son Güncelleme:

Türk Eximbank ihracatçıların KGF kefaleti başvurularını doğrudan kendisi değerlendirecek. Bu hamleyle ihracatçılara KGF başvuru sürecinde önemli bir kolaylık sağlanmış olacak.

İhracatçıların Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti başvuruları için kolaylık talep etmesi sonucu Türk Eximbank yeni bir düzenlemeye gitti. Banka bundan böyle kefaleti başvurularını doğrudan değerlendirecek.

Bankanın internet sitesinde konu ile ilgili yayınlanan duyuruda şu bilgiler verildi:

"Türk Eximbank olarak KGF ile ilişkilerimizi bir adım daha öteye taşıyarak Portföy Garanti Sistemi dahilinde de kredi kullandırımına başlamış bulunmaktayız. Şu ana kadar Hazine Destekli KGF kefaleti için ülkemizin bütün ihracat merkezlerinde düzenlediğimiz tanıtım toplantılarında ihracatçılarımızdan gelen yoğun istek üzerine, Türk Eximbank olarak Portföy Garanti Sistemi sayesinde artık kefalet başvuruları doğrudan Bankamız tarafından değerlendirilecektir.

Bankamız kredi faiz oranlarındaki uygun yapının KGF kefaletlerindeki çok düşük komisyon oranları ile birlikte değerlendirilmesi sonucunda firmalarımızın ihracat yarışında ülkemizi çok daha güçlü şekilde temsil edeceğine inanıyoruz."

 

Etiketler: Kredi Garanti Fonu


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı