Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Keyif vermediler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

Önceki gece Florya Tesisleri'nde feci şekilde sallanan Galatasaray dün de sahada sallandı. Sahanın kötü mü kötü oluşu, futbolcuların isteksizliği nedeniyle keyif vermeyen bir futbol ortaya çıktı. Yöneticiler tribünde yerlerini alırken herkese meram anlatıyorlardı. Sahada oynanan futbolu neredeyse kimse izlemiyordu.

Futbol sahasının ikinci bölümü takımlara hareket getiren alanıdır. Takım burada işler, adeta bir makine dairesidir. Galatasaray'da bu alanda bulunan Tugay, Tolunay ve Ergün dişlileri hiç çalışmadı. Böyle olunca da üçüncü bölgede oynayan, yani hücum alanında bulunan Okan ve Arif kendi uçaklarını kendileri yapmaya çalıştılar. Hele Okan, sahanın heryerine koşuyor, arkadaşı Arif'i sürekli gol pozisyonuna sokmak istiyor, kendi toplarıyla da gol kokluyordu. Aferin Okan'a. Bu keyifsizler içinde keyif veren tek futbolcuydu.

<ı>Bitse de gitsek dediler

İstanbulsporlu futbolcular sahada var mı, yok mu belli değildi. Bir iki pozisyon yakalıyorlar, onlarda da son vuruşu beceremiyorlardı. Ayakta kalmak isteyen iki kişi vardı; Halilagiç ve Nesim. Hele hücumda oynayan Saffet, gülle gibi ağırdı, yerinden kıpırdamadı. Bu soğuk havada formasının terlediğini de sanmıyorum.

Oyunun son bölümü ‘‘Maç bitsin de gidelim’’ diyen futbolcularla doluydu. Hepsi bir an önce bitiş düdüğünün çalmasını istiyordu. Bu arada G.Saray savunmasında bir gaflet, kalenin dibinde topa vuramayan Mehmet... G.Saray'da beyinler ve vücutlar yorgundu. Ancak bu kadar yapabildiler.
Bunları da Beğenebilirsiniz