« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Keyif veren bir takımız

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, ligin iyi futbol oynayan ve keyif veren takımlarından biri olduklarını belirterek, "Bizim sık sık vurgulamamız gereken şey birliktelik olgusudur" dedi.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'un tecrübeli teknik adamı Şenol Güneş, takımını zorlu Kayserispor maçına motive ediyor. Koşan ve iyi pas yapan, iyi futbol oynayan ve keyif veren bir takım olduklarını ifade eden Güneş, "Bizim için en önemli olgulardan birisi ekip olmaktı. Şu anda bunu önemli ölçüde başardığımızı söyleyebiliriz. Sadece futbol takımı değil, malzemecisi, kulüp personeli, taraftarı ve yöneticileri herkes bu kulübün bir parçası. Çünkü ortak paydamız Trabzonspor. Sürekli olarak vurgulamamız gereken şey birliktelik olgusudur. Biz birlikte olursak, dışa karşı daha güçlü daha diri oluruz" dedi.

"TRABZONSPOR FORMASI GİYEN HER OYUNCU YARIŞMAYA HAZIR OLMALI"

Trabzonspor forması giyen her oyuncunun yarışmaya hazır olması gerektiğini de ifade eden Güneş, "Oyuncuları kaybetmek çok kolaydır, önemli olan ise kazanmak. Biz bunu yapmaya çalıştık. Şu an için ligde bulunduğumuz konum oldukça iyi ve sezon sonuna kadar bunu korumaya çalışacağız. Hafta sonu oynayacağımız Kayserispor ligin güçlü ekiplerinden biri. Taraftarlarımızın da desteğini tamamen arkamıza alıp bu zorlu karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Şu an için tek düşüncemiz bu" şeklinde konuştu.

COLMAN'A ÖZEL UYARI

Son haftalarda performansında ciddi bir düşüş gözlenen Arjantinli futbolcu Gustavo Colman ise Teknik Direktör Şenol Güneş tarafından uyarıldı. Futbolcusundan antrenmanlarda ve maçlarda daha istekli olmasını isteyen Güneş'in, Colman'la özel olarak görüşmeler yaptığı öğrenildi. Bu arada Trabzon'da sürekli olarak Jaja ve Alanzinho ile gezen Colman, şehre çok alıştığını ve artık kendisini buranın bir parçası gibi hissettiğini söyledi. Colman, her futbolcunun performansında zaman zaman dalgalanmalar olabileceğini de belirterek, "Bende bu dönemlerden birisini yaşadım. Bu haftadan itibaren tekrar iyi bir performans ortaya koyup takımımın alacağı galibiyetlerde rol oynamak istiyorum" dedi.

ENGİN'İN DÖNÜŞÜ UZAYABİLİR

Trabzonspor'da kasığındaki yırtık nedeniyle yaklaşık bir ay sahalardan uzak kalacağı açıklanan Engin Baytar'ın dönüşünün uzayabileceği belirtildi. Futbolcunun iki haftadır devam eden yoğun tedavisine rağmen iyileşme sürecinin devam ettiği, ardından antrenmanlara başlayabileceği ve bu sürenin 1.5 ayı aşabileceği belirtildi. Takım arkadaşlarından uzak kaldığı için oldukça üzgün olan Engin Baytar, "Kayserispor maçını kazanarak ligde bulunduğumuz konumu koruyacağımıza inanıyorum. O coşkuyu takım arkadaşlarımla birlikte sahada yaşamak isterdim ancak şu an için bu mümkün değil" diye konuştu.

EGEMEN GÜNDE 6 SAAT ÇALIŞIYOR

Fenerbahçe ile oynanan lig maçında sakatlanan Egemen Korkmaz da, bir an önce iyileşmek için günde altı saatlik bir çalışma programına girdi. Sabah – öğle – akşam olmak üzere toplamda 6 saat çalışan oyuncunun çok hızlı bir iyileşme dönemi geçirdiği öğrenildi. Egemen'in azmi teknik direktör Şenol Güneş'i de fazlasıyla memnun ederken, antrenmanlardan yaklaşık yarım saat önce sahaya çıkan ve özel çalışma yapan futbolcu, tüm futbolculardan sonra antrenmanı terk ediyor. Egemen'in gelecek hafta oynanacak olan Beşiktaş maçında takımdaki yerini alması bekleniyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz