Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kewell’ın hastalığı bulaşıcı değil

GEÇMİŞ yıllarda yaşadığı hastalıklarla ilgili olarak çeşitli iddialar ortaya atılan Galatasaray’ın Avustralyalı yıldız futbolcusu Harry Kewell’la ilgili olarak menajeri Bernie Mandic önemli açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Mandic, hepatit olduğu ifade edilen Kewell’ın sağlık durumunun abartıldığını ve korkulacak bir durum olmadığını söyleyerek, "Kewell’ın hastalığı bulaşıcı değil ve takım arkadaşları için bir tehlike söz konusu olamaz" dedi.

Avustralya’da yayın yapan Sydney Morning Herald Gazetesi’ne konuşan Mandic, dünyada birçok insanın bu hastalıkla yaşadığını vurgulayarak, "Bu hastalıkla yaşayabilirsiniz. Zaten Harry uzun yıllardır bu hastalık olmasına karşın üst düzey performans sergiledi. Futbolcunun performansını etkileyecek bir durum söz konusu değil" diye konuştu. Bu arada ismi açıklanmayan Sydneyli üst düzey bir spor sağlığı uzmanından da görüş alan gazete, uzmanın, "Bu hastalık kontrol altına alınabilir. Zira, Kewell’ın uzun yıllardır üst düzey futbol oynaması bu durumun ciddi olmadığını gösteriyor" sözlerine yer verdi.

Öte yandan "Cola Turka Ayın Golü Yarışması"nda eylül ayının en güzel golünü atan futbolcu olarak Milan Baros kürsüye çıktı. (Konyaspor)

Bunları da Beğenebilirsiniz