Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kevin'ın yüzü yine gülmedi

  Hürriyet Haber
  24 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 24 Mart 1998 - 00:01

  Su Dünyası adlı filminin başarısızlığından sonra kariyerini kurtarmak için Haberci'yi çeken Kevin Costner'a şans yine gülmedi. Costner'ın yönetmen ve oyuncu olarak görev aldığı Haberci, beş dalda birden en kötü film seçilerek Altın Ahududu Ödülü'nü aldı.

  Dünya sinemasının en iyileri bu sabaha karşı açıklanırken, yılın en kötüleri de belirlendi ve Kevin Costner'ın hem oynadığı, hem yönettiği Haberci filmi görülmemiş bir performansla beş ödülü birden topladı.

  Altın Ahududu Vakfı 18'nci kez beyazperdenin en başarısız olanlarını seçti. Önceki günkü duyuruda Haberci organizatörleri bile şaşkına çevirdi ve aday gösterildiği her dala uygun görülüp en kötü film, en kötü aktör, en kötü yönetmen, en kötü şarkı, en kötü senaryo uyarlaması ilan edildi. Yetkililer, ilk kez bir filmin bu denli çok kategoride başarısız olabildiğine dikkat çektiler.

  En kötülerde ilgi çeken bir diğer film Double Team oldu. Basketbol devlerinden Chicago Bulls'ın yıldızlarından Dennis Rodman, bu filmdeki rolüyle en kötü yardımcı aktör, en kötü yeni aktörlüğe layık görüldü. Rodman, Jean-Claude Van Damme ile en kötü ekip kategorisini paylaştı.

  11 dalda aday gösterilen Batman and Robin filminden Alicia Silverstone en kötü yardımcı kadın oyuncu seçildi.

  Geçen yıl da Striptease filmiyle eksi puanlar alan Demi Moore bu kez G.I.Jane filmiyle en kötü kadın oyuncu ilan edildi. Speed 2: Cruise Control filmi en kötü final kategorisini kazandı. Yepyeni bir kategoride, insan yaşamını ve kamu malını hiçe saymada en kötü film ise firar için uçak kaçıran mahkumları anlatan Con Air oldu.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı