« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kevin Grosskreutz’da De Gea problemi

R.Madrid’in, ManU kalecisi Dea Gea transferinde yaşanan sıkıntının bir benzeriyle Cimbom karşı karşıya kaldı. B.Dortmund, işlemleri zamanında yapmadığı için olay FIFA’lık oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TRANSFERİN son gününün en çok konuşulan takımı olan Galatasaray, sürpriz bir şekilde Kevin Grosskreutz konusunda sürpriz bir tehlikeyle karşı karşıya.Sarı kırmızılıların önceki gün İstanbul’a getirdiği Grosskreutz transferinde sorun çıktı. Yaşanan olay, Real Madrid’in Dea Gea transferinde yaşadığı sıkıntının hemen hemen aynısı...
Alman futbolcunun kulübü Borussia Dortmund’un Transfer Matching System (TMS) üzerindeki eşleşmesini zamanında yapamadığı bu nedenle transferin gerçekleşmeme durumunun olduğu iddia edildi.

ARTIK TOP FIFA’DA

SARI kırmızılılar ise Kevin Grosskreutz’la ilgili FIFA’nın TMS sistemine zamanında gerekli evrak ve bilgileri girdiği ancak oyuncunun kulübü B.Dortmund’un eşleştirmeyi geciktirdiği konuyla ilgili nihai kararı FIFA’nın bir hafta içinde vereceği belirtildi.

GEREKLİ ADIMLARI ZAMANINDA ATTIK

B.DORTMUND konuyla ilgili, “Kevin Grosskreutz’un Galatasaray’a transferi henüz resmi olarak gerçekleşmedi. FIFA’nın TMS sistemine iletilmesi konusunda gerekli adımları zamanında attık” açıklaması yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz