« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kevin Garnett teklif edildi ama…

Fenerbahçe Kulübü basketbol şube sorumlusu Semih Özsoy, NTV Spor’a özel açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“Aziz Yıldırım ve Murat Ülker’e çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerine başlayan Özsoy, “Proje büyük olduğu için uzun zaman oldu. Skorbord, büyüklük anlamında dünyada 3. sırada. Umarım bu salonun açılışını EA Milano önünde galibiyetle yaparız” dedi.

“BİLETLER 6-7 SAATTE BİTTİ”

Özsoy, “Geçtiğimiz sezon Euroleague maçlarında rekor kırdık ve 16 bin kişiye karşı oynadık. Biletler 6-7 saat içerisinde bitti. Burası, basketbol için yapılmış bir salon, Sinan Erdem Spor Salonu’ndan çok farklı olacak. Salonun Anadolu yakasında olması farketmez. Fenerbahçe için Anadolu, Avrupa, Alaska farketmez, her yerde salonu doldurur” ifadelerini kullandı.

“LOCALARIN ÇOĞU SATILDI”

“Kombinede 5 bine geldik, bugün ve yarın daha da hızlanır. 44 locanın çoğu satıldı. Maçlarda, localarla birlikte seyirci sayısı 13 bin 800'e yaklaşıyor. Bütün maçlarımızı burada oynayacağız ve burası konser verilmeye uygun tasarlandı” diyen yönetici, salonun basketbol dışında kalan zamanlarda konserler de yapılacağını ve gelirinden Fenerbahçe’nin faydalanacağını belirtti.

“GRUBUMUZDA VE TOP 16'DA İDDİALIYIZ”

Fenerbahçe Ülker’in Euroleague’deki durumunu da değerlendiren Özsoy, “Şanssız bir mağlubiyetle başladık. Bunlar basketbolda var, deplasmanda kaybetmiş olmamış üzüntümüzü hafifletiyor. Yarın mutlaka kazanacağız. 2 maç üst üste Panathinaikos ile oynayacağız. Bu gruptan çıkacağız, eminim. Diğer gruptan da ya Maccabi ya da Barcelona çıkar diye düşünüyoruz. Takımın durumu iyi, sakatlıklarımız hal olduğu sürece grupta ve Top 16'da iddialıyız” dedi.

“HERKES ÇOK ÇALIŞIYOR”

“Yaşanan süreç basketbol takımını etkiledi mi?” sorusuna Özsoy, “Hak etmediğimiz bir muameleyle karşı karşıya kalmak herkesi etkiledi. Dolayısıyla sıkıntılarımız oldu. Bizim işimiz serzenişte bulunmak değil, önümüze bakacağız. Herkes elinden geldiğinde çalışıyor, oyuncularımız, idarecilerimiz çok çalışıyor. Atlatacağız bu durumu” diye konuştu.

TELETOVIC VE PARGO TRANSFERLERİ

Transfer hakkında açıklamalarda bulunan Özsoy, rakamların çok büyük ve ciddi olduğunu belirtirken, “Mirza Teletovic’in bonservisi yaklaşık 4,5 milyon Euro, kontratı da 2,5 milyon Euro. Olacak şey değil. Jeremy Pargo da sezon öncesiydi, ardından da Memphis’e gitti. Bugün sakatlıklarımız olmasaydı, biz farklı yerde olacaktık. Roko Ukic, inşallah yarın oynayacak. Lokavt döneminde, eleştirilmemize rağmen oyuncu almadık. Birçok takım oyuncusunu kaybederken, biz bir oyuncumuzu bile kaybetmedik. Aklınıza, Thabo Sefolosha gelebilir. Onunla anlaşmamız, Tomas’ın sakatlığı bitene kadardı, NBA’in açılıp açılmamasıyla ilgili bir durumu yoktu. Bizim kadromuz yeterli, iyi bir takımız, yeter ki sakatlıklar olmasın, önümüz açık” dedi.

“KEVIN GARNETT TEKLİF EDİLDİ”

Özsoy, “Fenerbahçe her zaman transfer yapar. Siz ilgilenmeseniz bile, bize teklifler geliyor. Kevin Garnett bize teklif edilmişti. NBA sezonunun ne zaman başlayacağı belli olmadığı için ilgilenilmedi. Hidayet Türkoğlu büyük oyuncu, Fenerbahçeli. Hidayet’in adı geçmedi. Türk oyunculara her zaman kapımız açık ama yabancı oyuncu sayımız ise 6. Bu kadroyla yola devam edeceğiz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz