ANKARA HABERLERİ

Kesme Çiçek Tanıtım Grubu, Cumhuriyet’in 92. Yıl Dönümünde Anıtkabir’i De Çiçeklerle Süsledi

IHA
30.10.2015 - 15:05Son Güncelleme :

ANKARA ÇİÇEKÇİLER ODASI ÖNCÜLÜĞÜNDE TÜRKİYE KESME ÇİÇEK TANITIM GRUBU, 29 EKİM’DE ANITKABİR’İ ZİYARET EDEN VATANDAŞLARA ÇİÇEK DAĞITTI. GRUP, BİR GÜN ÖNCE DE ANITKABİR’İ ÇİÇEKLERLE SÜSLEDİ.

IHA

Ankara Çiçekçiler Odası öncülüğünde Türkiye Kesme Çiçek Tanıtım Grubu, 29 Ekim’de Anıtkabir’i ziyaret eden vatandaşlara çiçek dağıttı. Grup, bir gün önce de Anıtkabir’i çiçeklerle süsledi.
Ankara Ticaret Odası Çiçekçiler ve Baharatçılar Komitesi, İzmir Ticaret Odası Çiçekçiler Komitesi, Ankara Çiçekçiler Odası, Antalya Çiçekçiler Odası, Adana Çiçekçiler Odası, Bursa Çiçekçiler Odası, İzmir Çiçekçiler Odası, Mersin Çiçekçiler Odası, S.S. Flora Çiçek Üretim ve Pazarlama Kooperatifi, İnterflora Çiçekçiler Derneği ve Teleflor Çiçekçiler Derneği’nin oluşturduğu Türkiye Kesme Çiçek Tanıtım Grubu, 92. Yıldönümünü kutlamalarının Cumhuriyet’e yakışır şekilde yapılması için etkin faaliyet yürüttü. Kesme Çiçek Tanıtım Grubunu oluşturan çiçekçiler odası başkanları, Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğretmenleri ve Öğrencileri ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen çiçek ustalarıyla birlikte Cumhuriyet Bayramı öncesinde Anıtkabir’i çiçeklerle donattı. Anıtkabir kasımpatıdan lilyuma, gülden krizanteme kadar onlarca çeşit mevsim çiçeğiyle süslendi. Grup Cumhuriyet Bayramı’nda da Anıtkabir’i ziyaret edenlere tek tek çiçek dağıttı.
Anıtkabir’in süslenmesinin ardından da “Dünyanın en büyük masa üstü aranjmanı” dalında kırılan Guinness rekoruna emeği geçenlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kesme Çiçek Tanıtım Grubu, Cumhuriyet’in 92. Yıl Dönümünde Anıtkabir’i De Çiçeklerle Süsledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kesme Çiçek Tanıtım Grubu, Cumhuriyet’in 92. Yıl Dönümünde Anıtkabir’i De Çiçeklerle Süsledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı