GeriSpor 'Keşke o taklayı atmasaydım'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Keşke o taklayı atmasaydım'

'Keşke o taklayı atmasaydım'

Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural çok çarpıcı açıklamalar da bulundu. Vural medyanın kendisinin renkli kişiliğini kullandığını söyledi.

Fanatik Gazetesi'den Tunç Kayacı ve Mehmet Demircan özel röportajında Vural'ın farklı açıklamaları gündeme damgasını vuracak nitelikte. İşte o röportajdan can alıcı bölümler:

‘Keşke o taklayı atmasaydım’
“Kariyerimde maalesef hata yaptım. Rize’nin başındayken Fenerbahçe’yi yendiğimiz maçta (9 Nisan 2004), o meşhur taklayı atmamam gerekirdi. Keşke kendimi yere atmasaydım. Şimdi düşünüyorum da o olaydan sonra insanlar bana farklı gözle bakmaya başladı. Medya da beni kullandı. Hatta yıllar önce Turgay Şeren bu konuda uyarmıştı. Sen ülkemize amigo antrenör resmini getirdin. Türkiye’de yerli hocalar genelde yerinden kıpırdamıyor. Bu yüzden VİP’ler (!) beni istemiyor. Zaten uzun süre müşteriye oynamayı seçtim. Yumruk şovumu yaptım, takla attım ama hepsini futbolseverler için yaptım.

‘Kıymetimi bilmiyorlar’
“Bir kere herkes iyi bilsin ki, aptal adam, asla teknik direktör olamaz. Teknik direktörlerin hepsi zekidir. Ben bu işi 1986’dan beri yapıyorum. Büyük emekler verdim. Mesleğin en alt noktasından alnımın teriyle buralara geldim. Yine de kimse kıymetimi bilmiyor. Üzüldüğüm nokta da zaten bu.”

‘İyi bir hocayım’
“Trabzon ve Fenerbahçe galibiyetlerinin abartılacak bir yanı yok. Ben iyi bir antrenörüm. Ancak yine beni uyaranlar oldu. Antrenörler Birliği Başkanı İsmail Dilber arayıp, ‘kimseyle konuşma. Bu iş iyice hafifliyor sen konuştukça’ dedi. Halkın antrenörüyüm. Futbol sosyal sınıfa hitap ediyor. Ben halkı seviyorum, tribünler de beni... 15 yıldır cep telefon numaram aynı. Numaram 10 milyon vatandaşta vardır. Herkes arıyor tebrik ediyor, konuşmak istiyor. Ben ulaşılmaz bir insan olmak istemiyorum.”

‘Artık seçenler değişmeli’
“Milli takım için beni seçmiyorlar. Belki bu çok fazla halk adamı olmamdan kaynaklanıyor. Lordlar kamarası, beni seçmiyor. Belki beni anlamamışlardır diye düşünüyorum ama belki değişmemi istiyorlar. Açık konuşayım, değişmem! Asıl seçenler değişmeli, bunu açık yüreklilikle söyleyebiliyorum.”

‘Terim’in önünü açtım’
“9 Şubat 1989’du... Bursaspor’un başındayım. Federasyondan Turgay Atasoy, ‘seninle görüşmek istiyoruz’ dedi. Heyecanlandım, henüz 36 yaşındayım. Piontek’in yardımcılığını teklif ettiler. O dönem Fatih Terim’e de Ümit Milli Takımın başına geçmesini teklif edeceklermiş. Kendi kendime dedim ki, “Yılmaz sen bir yabancının yardımcılığını yapmamalısın.” Onlar da görevi Terim’e verdiler. Aslında bu kararımla Terim’in de önünü açmış oldum.”

‘Kocaeli’ye düşman oldum’
“Kasımpaşa Genel Menaceri Süha Sıdal, isteklerimi kabul etti, sağolsunlar. Yönetime inandım. Süha iyi bir menacer. Para konusunda da sorun çıkmadı ama bazen bizi paracı olarak görüyorlar. Hala Kocaelispor’la yaşadığım kabusu unutamıyorum. 2 milyon dolarlık tazminatımın 1.6’sını sildim. 400 bin dolar aldım. Başkaları neler yapıyor görüyorsunuz. Şimdi onlara düşman oldum. Hala arkamdan konuşuyorlar.”

DİĞER HABERLER

   

   

  


Yorumları Göster
Yorumları Gizle