"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Keşke inşaat hiç başlamasaydı

Beytepe Mahallesi 7 yıl önce köy statüsünden mahalle statüsüne geçen, Çankaya Belediyesi sınırlarında kalan bir yerleşim merkezidir.

Başta; ODTÜ, Hacettepe, Bilkent Üniversiteleri ve Beytepe Jandarma Eğitim Komutanlığı ile sınır olan Beytepe Mahallesi Ankara’nın içinde yine de köy hayatı yaşıyor.
Çankaya ve Büyükşehir Belediyesi arasındaki çekişme nedeniyle; 2012 Mayıs ayında başlayan ve bugüne kadar devam eden toplam 1.5 km olan yol inşaatı bitmiyor bir türlü. Ayrıca yolcusu olmasına rağmen EGO otobüslerinin yetersizliği gibi sorunlarımız var.
Beytepe Mahallesi’ni Çayyolu-İncek Bulvarı’na bağlayan yolun yer yer zemin dolguları yapılmış ve eksikleriyle yarım bırakılmıştır. Çayyolu-İncek Bulvarı Kavşağı ile Kalemci Cami arasındaki 1500 metrelik yol bazı yerlerde toprak dolgusu yapılmış, bazı yerlerde ise yol ASKİ boruları döşenmek üzere kazılmış ama yapılması gereken boru döşeme işlemleri nedense 6 aydır tamamlanmamıştır. Keşke inşaata hiç başlamasalardı ve çamur içinde kalmasaydık.
Bu yolun yapımı ve yetersiz EGO seferleri için yazmadığım makam (Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Ankara Valiliği, Ankara Milletvekilleri ve Cumhurbaşkanlığı) kalmadı.
Ne yapsak da yetkilileri bu konuda harekete geçirsek, bilemiyorum.
Aklıma gelen tek soru ‘yerel seçimler ne zaman yapılacak?’
Durum bu.
Çözüm ne bilmiyorum!
Vecdi UZUN
 
Cadde ‘aydınlatmaları’ tamam sokaklar için çalışma devam ediyor

ENERJİSA Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den “Enerjisa Bizi Üzme” (20.12.2012) başlıklı yazıya yapılan açıklama şöyle: “Bilindiği üzere Hoşdere Caddesi üzerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülen yol ve kaldırım yenileme çalışması yakın zamanda tamamlanarak, cadde yenilenen yüzüyle ulaşıma açılmıştır.
Bu çalışmanın ardından ana cadde ve bu caddeye bağlanan bazı sokak aydınlatmalarının yanmadığı tespit edilmiş ve bunun çözümü için de altyapı yatırımı gerekliliği ortaya çıkmıştır. Sözkonusu yatırımın şirketimizin senelik yatırım planı ve bütçesinde olmamasına rağmen müşteri memnuniyeti esas alındığından burası için ayrı bir ekip ve bütçe ayrılarak, projelendirilmiştir. Kasım 2012 sonu ile ana caddenin aydınlatma çalışmaları tamamlanmış olup, bağlı sokak aydınlatma onarım çalışmaları da yapılmış zaman planı dahilinde devam etmektedir.
Haberde bahsi geçen sokaktaki aydınlatma kablo arızası da, bu plan kapsamında 21.12.2012 tarihinde giderilmiştir.

AYDINLATMA ŞİKAYETLERİ ‘ESA’YA

Burada ayrıca belirtmek isteriz ki, aydınlatma arızaları şirketimize e-posta, dilekçe ve 444 4 372 (ESA) Çağrı Merkezimiz kanalıyla bildirilebilmektedir. Gelen bildirimler değerlendirilerek, arızanın kapsamı ve etkisine göre en kısa zamanda, münferit durumlarda ise ekiplerin çalışma programları dahilinde veya periyodik bakımlar esnasında müdahale edilmektedir.”

X