« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Keşke G.Saray'dan ayrılmasaydım

Manisaspor'un tecrübeli futbolcusu Murat Erdoğan, Galatasaray'dan ayrıldığı için pişman olduğunu ve Manisaspor'a da dah önce gelmediği için kendine kızdığını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

34 yaşındaki tecrübeli futbolcu Manisaspor'un kendisini daha önce de istediğini belirterek,"Bir türlü bu transfer gerçekleşmemişti. Kendime de daha önce Manisaspor gelmediğim için kızıyorum. Manisaspor'da çok mutluyum, tüm futbolcular çok mutlu. bu mutluluk da başarıyı da getiriyorum. Her türlü imkanı bulunan, güzel bir taraftara sahip bir kulüp. Burada olmaktan dolayı çok ayrı bir mutluluk yaşıyorum" dedi.

Sezonun ilk 4 maçına bakıldığı zaman ligin ilk yarısında aldıkları 22 puan çok iyi göründüğünü kaydeden Murat, "Ama çok şansız kaybettiğimiz maçlar oldu. O maçları da hesapladığımız zaman bir kaç basamak daha yukarıda olabilirdik. İlk 4 haftada aldığımız sonuçların ardından ilk yarıyı 22 puanla bitireceksiniz deseydiler hemen üzerine atlardık. Hocamızın zaten geçtiğimiz yıllarda da gittiği takımları canlardırma gibi özelliği vardı. Biz bunu devam ettirmek istiyoruz. Hem hocamızın hem de oyuncu kadrosunun tecrübesinin meyvesini yedik. Hocamızın söylediklerini yapmaya çalışıyoruz. Hocamızın yardımcılarına da buradan tek tek teşekkür etmek istiyoruz. Çünkü daha iyi olmamız için inanılmaz bir gayret içerisindeler" diye konuştu.

Manisaspor'da iyi bir arkadaşlık kurduklarını ve bunun başarıyı getirdiğini vurgulayan başarılı futbolcu, "Ligi, UEFA olmasa bile çok yüksek bir yerde tamamlamak istiyoruz. Çünkü bu kadroya ve bu kulübe yakışan budur. Önümüzdeki sene Avrupa kupalarına katılmayı konuşmak daha mantıklı olur" şeklinde konuştu.

İstanbulspor'da ve Malatyaspor'da çok iyi yıllar geçirdiğini ifade eden Manisasporlu futbolcu, "Ama daha sonra elimde olmayan nedenlerle bir çok kulüpten ayrılmak zorunda kaldım. Tabiki benim de hatalarım olmuştur. Şu an olsaydı Galatasaray'dan da ayrılmazdım. Çünkü bana git diyen olmamıştı. Sürekli oynamayı seven bir oyuncu olduğum için sürekli oynayamadığımdan aceleci davranarak takımdan ayrıldım. 2 yıl daha mukavelem vardı ama olmadı. Benim genç oyunculara tavsiyem biraz daha sabırlı olsunlar, fevri davranmasınlar. Galatasaray'dan ayrılmak benim pişman olduğum bir konudur" ifadelerini kullandı.

Avrupa'da yetişmiş bir oyuncu olarak Türk futbolunun en büyük eksiğinin sistem olduğunu kaydeden Murat Erdoğan, "Altyapıdan tutunda A takımına kadar sistemde ciddi eksikler var. Bunların giderilmesi için bir çok çalışma olduğunu görüyorum ve biliyorum. Ama çok kolay bir iş değil. Çok büyük bir kabuk değişimine girmemiz lazım. Herşe ortada milli takım başarılı oluyor hemen akabinde başarısızlık peşini bırakmıyor. Bunun nedeni sistemin tam oturmamasından kaynaklanıyor. Türkiye Ligi'nin 4-5 sene içerisinde Avrupa ligleriyle eşdeğer seviyeye geleceğine inanıyorum" dedi.

İlerlemiş yaşına rağmen futbol hayatını sürdüren Murat Erdoğan, "Bir kaç gün takımdan ayrı kaldığımız da ya da izinli olduğumuzda bile ciddi bir boşluk içerisine düşüyoruz. Alıştığımız, herkesin bizi, bizim herkesi tanıdığmız bir ortam. Kopmak kolay değil, gerçekten çok güzel bir meslek. O yüzden futboldan kopmak mümkün değil" dedi.

Manisaspor'un genç sağ kanat oyuncusu Yiğit İsmail Gökoğlan, büyük takımlarla adının geçmesinin kendisini grurlandırdığını belirterek, "Hikmet hocanın gelmesiyle ben ve diğer genç arkadaşlarımızın ileriye dönük çok şeyler öğreniyoruz ve öğrenmeye de devam edeceğiz. Benim için büyük bir şans. İnşallah sezon sonuna kadar hem ben hem de diğer genç arkadaşlarım sezon sonuna kadar daha çok şey öğrenip, ileriki yıllarda çok daha ve iyi bir şekilde futbol hayatımıza devam etmek istiyoruz" dedi.

Manisaspor'da futbolcu olarak maç seçme gibi bir lükslerinin olmadığını kaydeden Yiğit, "Hocamız 5. haftada takımın başına geldiğinde çok kötü durumdaydık. Büyük takım, küçük takım demeden her maça konsantre olmak zorundaydık. Tabi büyük maçlar futbolcunun konsantrasyonunu daha fazla arttırıyor. O maçlarda ayrı bir motive oluyoruz ama özellikle bu yıl Anadolu takımları da büyük takımlar kadar iyi bir çıkış yakaladılar. her maç zor olduğu için her maça galibiyet parolasıyla bakıyoruz" diye konuştu.

Çoğu maçta sonradan oyuna girmesinin kendisi için bir dezavantaj değil avantaj olduğunu kaydeden genç futbolcu, "Özelliğim itibariyle yorgun savunmaya karşı sprinter oyuncuların oynaması her zaman daha avantajlıdır. Gönül isterki ilk 11'de oynayalım ama sonuçta önümde Simpson, Isaac ve Makukula gibi çok kariyerli ve yetenekli yabancı oyuncu abilerim var. Ben onlardan da birşeyler kapıp ileride daha iyi olacağıma inanıyorum. Benim de taktiksel olarak bazı eksiklerim vardı ama bunları da hocamın yardımıyla yavaş yavaş gideriyorum. Bu eksiklerimi de tamamladığım zaman herşey benim için daha da iyi olacak" ifadelerini kullandı.

Manisaspor'lu futbolcu ligin ikinci yarısında takım olarak içerde dışarda demeden, büyük takım küçük takım demeden herkese kafa tutmayı istediklerini söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler