ÇORUM HABERLERİ

KESK üyelerinden "bordro yakma" eylemi

AA / Gazi Nogay
15.01.2015 - 14:25Son Güncelleme :

- Çorum'da, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyesi bir grup memur maaş zamlarını protesto etmek amacıyla bordro yakma eylemi düzenledi

YEREL HABERLER ÇORUM

AA / Gazi Nogay

ÇORUM (AA) - Çorum'da, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyesi bir grup memur maaş zamlarını protesto etmek amacıyla bordro yakma eylemi yaptı.

Çorum Valiliği ek hizmet binası önünde bir araya gelen KESK Çorum Şubeler Platformu üyeleri, hükümet aleyhine slogan atarak, memur maaş zamlarını protesto etti.

Grup adına açıklama yapan Sağlık Emekçileri Sendikası Çorum Şube Başkanı Merter Kocatüfek, 2015 yılı bütçesinin emekçi halkı yoksullaştıran ve sermayeyi kayıran bir bütçe olduğu öne sürerek, 2014 yılında kamu emekçilerinin maaş artışlarının düşüklüğü nedeniyle 2015’te yapılacak zamların yaşanan kayıpları daha da artıracağını savundu.

Kocatüfek, 2014 yılında uğranan ücret kayıplarının başta enflasyon farkları olmak üzere giderilmesi gerektiğini ifade ederek "Ek ödemeler emekli aylığına esas kazanca dahil edilerek emeklilik önündeki engelin kaldırılması, açlık sınırının altındaki ücretlerin vergiden muaf tutulması, yoksulluk sınırının altındaki ücretlerin en düşük vergi dilimine tabi tutulması, sigortasız işçi çalıştırılmasının yasaklanması, işçi cinayetlerinin durduracak tedbirlerin alınması, 2015’te imzalanacak TİS görüşmelerinde kamu emekçilerinin ücret dahil tüm ek ödemelerine yüzde 50 zam yapılması öne çıkan taleplerimizdir. Bunların karşılanmasını istiyoruz."

Kocatüfek ve beraberindekiler daha sonra maaş zamlarını protesto etmek amacıyla bordrolarını yaktı. Grup, daha sonra olaysız dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden KESK üyelerinden "bordro yakma" eylemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2015 tarihinde saat 14 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KESK üyelerinden "bordro yakma" eylemi haberi güncellenecektir.

  ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   15:37
  • Akşam
   18:02
  • Yatsı
   19:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı