ADIYAMAN HABERLERİ

KESK’ten Toplu Sözleşme Açıklaması

IHA
27.08.2015 - 17:23Son Güncelleme :

KESK ADIYAMAN ŞUBELER PLATFORMU TARAFINDAN TOPLU SÖZLEŞME KONUSUNDA AÇIKLAMADA BULUNDU

IHA

KESK Adıyaman Şubeler Platformu tarafından yapılan toplu sözleşme ile ilgili basın açıklaması yapıldı.
KESK Adıyaman Şubeler Platformu adına BES Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aydın basın açıklaması yaptı.
Mehmet Aydın yaptığı basın açıklamasında, toplu sözleşmeyi eleştirerek, “Bu toplu sözleşmeyi sade ve anlaşılır bir şekilde ifade edecek olursak; memurların maaş zam oranları toplamda 2016 yılı için yüzde 8.6, 2017 yılı için yüzde 5.06’dır.Yapılan maaş zammı topu topu hepsi budur. Memur-Sen, TİS görüşmelerinde ilk defa yüzde yüz mutabakat sağlandığını, bunun tarihi bir anlaşma olduğunu ve önemli kazanımlar elde edildiğini belirterek yapmış olduğu sözleşmeyi öve öve bitirememiştir. Konfederasyonların genel taleplerinin hiçbiri TİS masasında tartışılmamıştır. Memur-Sen ile geçici AKP Hükümetinin komisyon ve gizli toplantılarında satış sözleşmesinin ayrıntıları kararlaştırılmıştır. Göstermelik TİS masası, yalnızca basına ve kamuoyuna görüntü vermek amacıyla kullanılmıştır.
KESK olarak 2016-2017 yılı için Memur-Sen ve AKP iktidarı tarafından imzalanan satış sözleşmesini tanımıyoruz. Buna karşı mücadelemizi başta işyerleri olmak üzere her düzeyde ve yaygınlıkta yapmaya devam edeceğiz. Kamu emekçilerini bu kirli işbirliğine karşı ortak tutum almaya ve mücadele etmeye davet ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden KESK’ten Toplu Sözleşme Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KESK’ten Toplu Sözleşme Açıklaması haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı