MALATYA HABERLERİ

KESK Taleplerini Yineledi

IHA
11.08.2015 - 16:36Son Güncelleme :

KESK TALEPLERİNİ YİNELEDİ

IHA

KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Sendikası üyeleri, TCDD önünde yaptıkları basın açıklamasıyla toplu görüşmelerde taleplerini yinelediler.
TCDD 5.Bölge Müdürlüğü önünde gerçekleşen basın açıklamasında konuşan BTS Şube Başkanı KESK Dönem Sözcüsü Hasan Akdemir, geçici hükümet tarafından yapılan görüşmelerin meşruiyetinin olmadığını ileri sürdü. Akdemir, Memur-Sen’in müdahil olduğu toplu sözleşme görüşmelerinin , “Belirsiz ve kaotik gündem içerisinde anlaşmak isteyeceği ortadadır” denilerek yapılan görüşmelere tepki gösterildi.
KESK Dönem sözcüsü Akdemir, geçici hükümetin, kamu emekçilerinin 2016-2017 yıllarına yönelik öneri ve talep getirme yetkisi olsa dahi meşruiyetinin olmadığını belirterek şu açıklamalar yer verdi:
“Milyonlarca kamu emekçisini, emeklisini yakından ilgilendiren 2016-2017 yıllarını kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri 3 Ağustos 2015 Pazartesi günü başlamış olup bu gün 2.oturumu yapılacaktır. Konfederasyonumuz tarafından TİS in Eylül - Ekim aylarına alınması talebiyle görüşmeler gerçekleştirilmiş, bu taleplerimiz meclis genel kuruluna sunulmuştur. AKP’nin tek başına iktidar olamadığı, var olan geçici hükümetin, kamu emekçilerinin 2016-2017 yıllarına yönelik öneri ve talep getirme yetkisi olsa dahi meşruiyetinin olmadığı, bu nedenle geçici hükümetle yeni toplu sözleşme bağıtlanamayacağı ifade edilmiştir.
AKP ve AKP’nin memur kolu olan MEMUR-SEN’in, TİS’ i tekrar bir oldubitti ye getirerek yeni bir satış sözleşmesini bu belirsiz ve kaotik gündem içerisinde anlaşmak isteyeceği ortadadır.
KESK’in mücadelesine karşı duydukları bu tahammülsüzlük yapılan “Toplu Sözleşme” görüşmesine de yansımıştır. Konfederasyon heyetimizin toplantıya katılma ve söz hakkı Memur Sen ve bağlı sendikalarının yöneticileri tarafından sınırlandırılmak istenmiştir.
Tekrar altını çiziyoruz. Kamu emekçilerinin, emeklilerinin hak ve özgürlüklerini genişletmeyi hedefleyen mücadele yoluna karşı AKP iktidarı ile “beraber yürüdük biz bu yollarda” nakaratını tutturan Memur Sen yönetiminin tek yetkili kılındığı söz konusu pazarlıktan kamu emekçilerinin sorunlarına kalıcı çözümler üretilmesini beklemek en naif tabirle hayalperestliktir. Gündemin ve ekonomik verilerin hızla değiştiği, yarın ne olacağının dahi kestirilemediği, savaş borazanlarının her gün daha gür çalındığı bir dönemde, yetkisiz, geçici hükümeti ve yandaş konfederasyon yönetimi arasında yapılacak pazarlıktan emekçilerin alın terlerinin karşılığını alma ihtimali yoktur. Nitekim yapılan toplantının içeriği de yeni bir satış sözleşmesi ile karşı karşıya olduğumuzu doğrulamaktadır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden KESK Taleplerini Yineledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KESK Taleplerini Yineledi haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı