Gündem Haberleri

GÜNDEM

  KESK protestosunda bebeği gözaltına aldılar

  KARS, (DHA)
  14 Kasım 2009 - 14:16Son Güncelleme : 14 Kasım 2009 - 18:32

  Türkiye'nin dört bir yanında KESK gösterileri var. 28 Mayıs'ta gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alınan ve 170 gündür cezaevinde tutuklu bulunan arkadaşları için gösteri yapan KESK'liler demokratik bir ülkede izahının mümkün olmadığını öne sürdü. Gösteri sırasında annesiyle birlikte gözaltına alınan küçük çocuk ise bindirildiği otobüsün camından ne olduğunu anlamaya çalışıyordu.

  KESK PROTESTOLARINDAN MANZARALAR

  Gözaltına alınan 2 yaşındaki kız ile annesi, 3 saat sonra serbest kaldı.

  KARS'ta basın açıklaması yapmak isteyen KESK üyesi sendika üyeleri arasında bulunduğu için kızı, 2 yaşındaki Leda Mizgin ile birlikte gözaltına alınan annesi Suzan Erdoğan 3 saat sonra serbest bırakıldı.

  Faik Bey Caddesi'nde toplanan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'nun (KESK) 34 üyesi, sendikalara yönelik baskıları kınamak amacıyla basın açıklaması yapmak istedi. Üzerlerine giydikleri Eğitim-Sen’e ait formalarla slogan atan göstericilere polis müdahele etti. Gösterinin izinsiz yapıldığını gerekçe gösteren güvenlik kuvvetleri ‘Gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet’ suçundan 34 sendika üyesini bugün saat 12.30'da gözaltına aldı. 2 otobüse bindirilen göstericiler güvenlik önlemleri altında hastaneye götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Bu arada gözaltına alınanlar arasında Dikme Köyü'nde öğretmen olan Suzan Erdoğan'ın kızı Leda Mizgin ile birlikte otobüsün camından çekilen görüntüleri herkesin dikkatini çekti. Annesiyle birlikte daha sonra Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Lera Mizgin Erdoğan, ifadesinin alınması ardından saat 15.30'da serbest bırakıldı. Ana- kız ile birlikte iki KESK üyesi kadın da salıverildi. KESK üyesi 31 erkeğin sorgusu devam ediyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı