VAN HABERLERİ

KESK Ankara Patlamasında Ölenleri Andı

IHA
17.10.2015 - 12:05Son Güncelleme :

KESK, ANKARA'DAKİ PATLAMADA HAYATINI KAYBEDENLERİ ANDI.

IHA

KESK Van Şubeler Platformu, geçtiğimiz hafta Ankara’da yaşanan patlamada hayatını kaybedenleri andı.
Sabah saatlerinde Fagiye Teyran Parkı’nda bir araya gelen sendika üyeleri, ellerindeki karanfiller ve posterlerle birlikte bir dakikalık saygı duruşunda bulundular. Ardından KESK Dönem Sözcüsü Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin destek verdiği ortak basın metnini okudu. Anma törenlerinin Türkiye’nin bütün illerinde aynı anda yapıldığını belirten Sayyiğit, “10 Ekim katliamının üzerinin örtülmesine, Ankara’nın kirli, karanlık dehlizlerine hapsedilmesine izin vermeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun, emek, barış ve demokrasi mücadelemizden geri adım atmayacağız. Bizler emek ve meslek örgütleri olarak, tüm dost kurumlarla beraber arkadaşlarımızın anısını ve mücadelesini yaşatmak için her zaman bir arada olacağız” dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından grup parkta bulunan su havuzuna ellerinde karanfilleri bırakarak mum yaktılar, grup daha sonra olaysız bir şekilde değil.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden KESK Ankara Patlamasında Ölenleri Andı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KESK Ankara Patlamasında Ölenleri Andı haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

27 Mayıs 2018, Pazar
 • İmsak
  02:55
 • Guneş
  04:40
 • Öğle
  12:10
 • İkindi
  16:02
 • Akşam
  19:27
 • Yatsı
  21:05
Sayfa Başı