ANTALYA HABERLERİ

KESK 1 Mayıs için meydanlara çağırdı

DHA
24 Nisan 2016 - 17:20Son Güncelleme : 24 Nisan 2016 - 17:21

KESK 1 Mayıs için meydanlara çağırdı

DHA

 

Mustafa KOZAK/ANTALYA, (DHA) - KESK Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Ramazan Gürbüz, tüm emekçi kesimleri 1 Mayıs'ta meydanlara çağırdı.

KESK ve bağlı sendikaların MYK üyelerinden katılımıyla Antalya, Burdur, Isparta, Karaman ve Konya'yı kapsayan bölge toplantısına katılmak için sendika üyeleri yapmak amacıyla Eğitim Sen Antalya Şube Başkanlığında bir araya geldi. Bölge toplantısı öncesi Tarım Orkan-Sen Genel Başkanı Hamit Kurt, Yapı Yol-Sen Genel Sekreteri Nihat Bayram, KESK Antalya Şubeler Platformu Sözcüsü SES Antalya Şube Başkanı Mustafa Kılınç, KESK MYK Üyesi Ramazan Gürbüz, BES Yönetim Kurulu Üyesi Meryem Çağ ile SES MYK Üyesi Belkıs Yurtsever'in katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Ramazan Gürbüz, hukuksuzluğun ülkede sıradan olaylar haline dönüştüğünü belirtti. Kamu emekçileri olarak barış, demokrasi, insan hakları, ekmek iş, aş taleplerini her zaman ifade edeceklerini söyleyen Gürbüz, sendika yönetiminde bulunan arkadaşları hakkında basın açıklamasına katıldıkları gerekçesiyle soruşturma açıldığını savundu. Bu nedenle açığa almaların da olduğunu iddia eden Gürbüz, yasalara göre sendikal faaliyetten dolayı kimsenin cezalandırılamayacağını söyledi.

Buna karşılık yasaların ihlal edildiğini savunan Gürbüz, “Antalya'da Büro Emekcileri Sendikası'ndan Yürütme Kurulu üyemiz Güven Türkay işten atıldı. İktidar son dönemde özellikle sanal medya üzerinden paylaşımları gerekçe göstererek devlet büyüklerine hakaret gerekçesiyle yüzlerce üyemize soruşturma, baskı, sürgün gibi cezalar vermektedir. Oysaki anayayasa göre şiddet olmadığı sürece her birey düşüncesini özgürce ifade edebilir. 1 Mayıs'ta siyasal iktidarın bu pervasız, bu hukuk tanımaz tutumuna karşı tüm ezilenleri, tüm emekçileri protestoya davet ediyoruz" dedi

CUMHURİYET MEYDANINA YÜRÜYECEĞİZ

KESK Antalya Şubeler Platformu Sözcüsü SES Şube Başkanı Mustafa Kılınç, Antalya'da 1 Mayıs'ta saat 13.00'te Aydın Kanza Parkı'nda toplanıp Cumhuruyet Meydanı'na kadar yürüyeceklerini açıkladı. Kılınç, 29 Aralık grevleri nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün soruşturma başlattığını söyledi. Soruşturmayı yürüten müfettişlerin ise bir tutanakla velilerden neredeyse öğretmenleri şikayet etmesinin istendiğini savunan Kılınç, “Bunu kınıyoruz. Velilerimizi de bu tür oyunlara gelmemeleri için uyarıyoruz. Velilere öğretmenlerine sahip çıkmalarını öneriyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden KESK 1 Mayıs için meydanlara çağırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Nisan 2016 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KESK 1 Mayıs için meydanlara çağırdı haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:55
  • Akşam
   19:51
  • Yatsı
   21:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı