Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kesintinin nedeni trafo yangını

  ANKA
  08 Ağustos 2009 - 16:33Son Güncelleme : 08 Ağustos 2009 - 16:33

  Adalet Bakanlığı, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içinde yer alan 3 ve 4 nolu L Tipi Cezaevlerine 28 Temmuz Salı günü akşam saat 19.00'dan, 29 Temmuz Çarşamba günü öğle saatlerine kadar elektrik verilememesinin nedeninin trafo yangını olduğunu bildirdi.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Trafo yangınına bağlı elektrik arızası ortaya çıkar çıkmaz, Bakanlığımızın talimatıyla cezaevi trafolarını kuran şirket yetkilileri çağrılarak elektrik arızasının giderilmesi için derhal harekete geçilmiştir. 29 Temmuz Çarşamba günü öğle saatlerinde jeneratörler devreye sokularak cezaevlerine elektrik verilmeye başlanmıştır. Ancak jeneratör motorlarının 8 saat çalıştıktan sonra 1 saat dinlendirilmesi gerektiğinden trafodaki arızanın giderildiği 5 Ağustos Çarşamba günü saat 19.00'a kadar günde toplam 3 saat elektrik verilememiştir. Hükümlü ve tutukluların televizyon izlemesine sınırlama getirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir" denildi.

  Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, son Ergenekon duruşmasında cezaevinde elektriklerin sık sık kesildiğini, televizyon izleme haklarının ellerinden alındığını söylemişti. Bakanlığın açıklaması Balbay'a yanıt niteliği taşıyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı