Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kesinlikle Avrupa'dan daha iyiyiz

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncusu Özge Çemberci, kadın voleybolunda son dönemde elde edilen başarılarla Avrupa'dan daha iyi bir seviyeye geldiklerini ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncusu Özge Çemberci, kadın voleybolunda son dönemde elde edilen başarılarla Avrupa'dan daha iyi bir seviyeye geldiklerini ifade etti.

İtalya ve Sırbistan'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası ile ilgili soruları yanıtlayan Özge, bundan böyle her turnuvanın kendileri için bir madalya hedefi taşıdığını belirtti.

İki yıl önce Şampiyonlar Ligi finali izlerken, “Ne voleybol oynuyorlar” dediklerini anlatan Özge, “Bu sene ben Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadım. Artık biz o seviyede voleybol oynuyoruz. Bu da tabii ki milli takıma yansıyor. Artık Türkiye'de çok iyi bir lig oynanıyor. Kesinlikle Avrupa'dan daha iyi bir seviyedeyiz. Sadece biraz daha takım olabilme, biraz daha mental disipline ihtiyaç var. Ama bu grup çok genç bir grup. Biz başarıyı şu anda tattık. Artık bizim için her turnuva bir madalya hedefi taşıyor” şeklinde konuştu.

“Finale çıksak şampiyon olurduk”

Avrupa Şampiyonası'nda elde edilen 3.'lük derecesine üzülmenin başarı anlamına geldiğini kaydeden Özge, “Finale çıksaydık Türkiye'ye şampiyon olarak dönerdik” dedi.
Özge şunları kaydetti:
“Tabii ki biz de şampiyon olarak dönmek isterdik. Şu anda Türkiye şampiyon olamadığımıza üzülüyor. Biz o seviyede bir voleybol oynuyoruz. Bunu insanlara yaşatmak çok güzel bir şey. Biz de biliyoruz evet finale çıksaydık şampiyon olarak dönerdik. Ama olmadı, çok ince bir çizgi vardı arada. Şu anda 3. olduğumuz için üzülüyoruz. Sekiz yıldır böyle başarı yaşanmadı bu ülkede. Üçüncü olmamız üzüntü yarattı, bu bizim için başarı anlamına geliyor. Yarı finaldeki Sırbistan maçında çok kötü başladık, iyi başlasak daha da farklı olabilirdi. Kısmetimizde 3. olmak varmış, 3. olduk, çok da mutlu ve gururluyuz.”

“2013'de hedef altın madalya

Milli voleybolcu, şampiyonada mutlak bir madalya hedefi koyduklarını bunu da başardıklarını ancak bir sonraki şampiyonada hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ifade etti.
2013'teki şampiyonaya tek galibiyet hedefiyle gideceklerini kaydeden Özge, “Kesinlikle Avrupa şampiyonu olabiliriz. 2013'teki hedefimiz Avrupa şampiyonluğu olacaktır. Bu şampiyonaya giderken de madalya hedefi koymuştuk. Bizim için fark etmeyecekti birinci, ikinci ve üçüncü olmak. Ama bu sefer kesinlikle altın madalya için gideceğiz. Tabi bunun için önümüzde uzun bir zaman var” şeklinde konuştu.

“Hiç şüphem yok, kesinlikle Dünya Kupası'na gideriz”

Türkiye'nin Kasım ayında Japonya'da yapılacak Dünya Kupası'na katılabilmesi için gerekli olan Wild Card'ı alacağından şüphesi olmadığını belirten Özge, bu konuda Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık'a çok güvendiğini ifade ederek, “Başkanımız Wild Card'ı kesinlikle halledecektir. Benim hiç şüphem yok, kesinlikle biz Dünya Kupası'na gideriz. Rusya'yı da çağırmak istiyorlar, onlar da çağrılması gereken bir ülke. Biz Avrupa Şampiyonası'nda kesinlikle onlardan başarılıydık. Bu nedenle bizim de çağrılmamız lazım. Başkanımıza güveniyorum. Kasım'da Dünya Kupası'na gideriz. Gitmeyi çok istiyoruz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz