Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Kesin tarih belli oldu

  Hürriyet Haber
  11.02.2011 - 09:35 | Son Güncelleme: 11.02.2011 - 09:35

  Windows 7 için hazırlanan ilk servis paketine ne zaman kavuşacağımız kesinleşti. İşte o tarih...

  Artık Windows'tan bilgi sızdırma konusunda profesyonelleşmiş Rus sitesi Wzor.net, bu sabah Windows 7 ve Windows 7 Server 2008 R2 için SP1 güncellemesinin tarihini belirlendiğini iddia etti. Çok geçmeden winrumors.com'un onaylaması sonucu Windows 7 ve Windows 7 Server 2008 R2 için Service Pack 1 güncellemesinin 22 Şubat'ta indirilmeye hazır olacağı kesinlik kazandı.

  Firmanın konuyla ilgili daha önce Windows Team Blog aracılığıyla vermiş olduğu "Windows 7 için SP1 güncellemesi 2011'in ilk çeyreğinde sunulacak." demeci, Windows Müşteri Hizmetleri'nde görevli olan İletişim Menajeri Brandon LeBlanc'ın şu sözleriyle değişti: "Windows 7 için çıkacak olan SP1 güncellemesi, şimdiye kadar Windows 7 için çıkmış tüm güncellemeleri ve müşterilerimiz ile ortaklarımız aracılığıyla yapılan geri bildirimler sonucunda görülen hataların düzeltilmiş halinin birleşmiş versiyonu olacak."

  SP1 sadece iki büyük yeni özellik içeriyor, ama bunlar size pek de büyük gelmeyebilir. İlki, RemoteFX özelliği. Windows Server 2008 R2'nin kullanılmasını gerektiren bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar uzaktan oturum aracılığıyla yüksek kaliteli videolar izleyebilecek ve 3D uygulamalar yapabilecekler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı