Gündem Haberleri

  Keşif bile yapmış

  Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
  13.04.2016 - 20:56 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü IŞİD'in 12 Ocak’ta Sultanahmet'e, 19 Mart’ta İstiklal Caddesi'ne ve 21 Mart’ta da Belçika’nın başkenti Brüksel’e yönelik canlı bomba saldırılarıyla ilgili her iki ülkenin de istihbarat sahibi olduğu ortaya çıktı.

  Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadale Daire Başkanlığı'nca (TEM) 23 Aralık 2015'te hazırlanan ve her iki ülkenin güvenlik birimleriyle paylaşılan uyarı yazısında IŞİD’in 2016 içerisinde saldırı yapacağı belirtildi. Yazıda, Türkiye’nin her yerinde aranan, başına 4 milyon lira konulan Yunus Durmaz’ın da terör örgütü adına video ve fotoğraf çekerek keşif çalışmasında bulunduğu yönündeki bilgi dikkat çekti.

  TEM Daire Başkanlığı’nın yazısında, “DEAŞ bağlantılı şahısların 2016’da Türkiye ve Belçika da saldırı gerçekleştireceği, bunun için hotel ve müşteri hizmetleri personelin kullanabileceği..” uyarısı yer aldı. Yazıda 'El Kaide ile bağlantılı Haydar Kırkan' grubuna bağlı 461.... TC kimlik numaralı İ.Ş.’nin, Kırklareli Açık Cezaevi’nden izin alıp geri dönmeyerek firar ettiği ve eylem yapabileceği istihbaratına da yer verildi.

  Emniyet, 3 terörist için teyakkuzdaEmniyet, 3 terörist için teyakkuzda

  UYARIDA 4 TERÖRİST DAHA

  İçişleri Bakanlığı’nın ‘aranan teröristler’ listesinin ‘kırmızı kategorisinde’ yer alan IŞİD'in sözde Gaziantep emiri Yunus Durmaz’la ilgili TEM’in uyarı yazısı da Türkiye'deki tüm güvenlik birimleriyle paylaşıldı. Yazıda, “Suriye’deki DEAŞ ile bağlantılı olan Yunus Durmaz’ın terör örgütü adına video ve fotoğraf çekerek keşif çalışması yaptığı, çok sayıda canlı bomba temin etmeye hazır olduğu” bilgisi yer aldı. Yazıda, IŞİD'le ilişkisi olan Talip, Furkan, Cuma ve Memiş kod adlı teröristlerin Suriye'den Türkiye'ye giriş yaptığı ve eylem yapmaya çalıştıkları' uyarısında da bulunuldu.

  Etiketler: bombacı
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı