MENÜ


Velilerin şimdiden üzerinde düşünmesi gereken bir konu: Doğru ortaokul seçimi nasıl olmalı?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

 İstek Okulları katkılarıyla...

Ebeveyn olarak çocuğunuzun geleceği için elinizden gelen her şeyi yapıyorsunuz. Muhtemelen birçok aile gibi sizi de bu yolda en çok zorlayan şey, çocuğunuzun eğitimi için doğru okulu seçmek. Ortaokul yıllarında alınan doğru eğitim çocuğunuzun başarısında, mutluluğunda ve hedeflerinde büyük rol oynuyor. Bu açıdan çocuğunuz için hem akademik hem de sosyal alanlarda başarılı ve aktif olabileceği bir okul seçmeniz oldukça önemli.
Bu konuda sorulacak doğru sorular ise belli.

 İkinci yabancı dil olarak hangi diller öğretiliyor?

Anaokulundan itibaren İngilizce eğitimi almaya başlayan öğrenciler, ilkokulun son yıllarında ikinci yabancı dili de öğrenmeye adım atıyorlar.

Ortaokul yılları, ikinci yabancı dilin de en az birinci yabancı dil kadar iyi ve etkin öğrenildiği yıllar. Bu doğrultuda çocuğunuza İspanyolca, İtalyanca, Almanca gibi ikinci yabancı dil eğitimi veren bir okul tercih etmelisiniz. Bu dersler, yabancı uyruklu eğitimciler tarafından verilirse çocuğunuz için çok daha faydalı olacaktır.

Fen derslerinde uygulamalı laboratuvar çalışmaları yapılıyor mu?

 Çocuğunuzun iyi bir fen eğitimi almasını ve bu konuda iyi bir alt yapısının olmasını istiyorsanız, fen deneylerini okuyarak değil yaparak, uygulamalı öğrenmesi gerekir. Bu nedenle seçeceğiniz okul mutlaka donanımlı bir laboratuvara sahip olmalıdır. Okul seçiminde laboratuvarları gezmeyi de ihmal etmeyin.

Okulun sosyal olanakları var mı?

Çok yönlü çocuklar yetiştirmenin yolu sosyal etkinliklerden geçer. Okul tercih ederken sadece ders vermeyi değil çok yönlü öğrenciler yetiştirmeyi de amaç haline getirmiş kurumları seçin. Çocuğunuzun sahip olduğu yetenekleri, ilgi alanlarını ortaya çıkarmakta okulun çok önemli bir payı olduğunu unutmayın.


Etüt ve ek çalışmalar mevcut mu?

 Dersi kaçıran, anlamayan, eksik ya da yanlış öğrenen çocuklar için ek çalışmaların olması oldukça önemli. Tercih ettiğiniz okulda çocuğunuz istediği zaman, istediği alanda öğretmenlerinden destek alabilmelidir.
Hafta içi ve hafta sonu bu programların olup olmadığını sormayı ihmal etmeyin.

Okulun uluslararası işbirlikleri var mı?

 Seçtiğiniz okulun uluslararası bilince sahip bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir yer olmasına dikkat edin. Çocuğunuzun uluslararası projelerin içinde olması, dünya insanı olarak yetişmesinde önemli bir rol oynar

Bu soruların hepsine cevap bulmak için İSTEK'li olun yeter!

 İSTEK Okulları olarak eğitim felsefemiz; uluslararası standartlarda eğitim vermek ve geleceğe hazır bireyler yetiştirmektir.
 İndirimli kayıtlardan yararlanmak için tıklayın!