MENÜ
R

______________________

Unutulmaz bir

A  M  E  R  İ  K  A 

seyahati için öncelikle

hangi yerlere gitmelisin?

______________________

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

katkılarıyla

Farklı eyaletleriyle ve sunduğu Amerikan rüyasıyla Amerika Birleşik Devletleri birçok tatilcinin hayal ettiği bir seyahat bölgesi özelliği durumunda bulunuyor. ABD, yüz ölçümü nedeniyle birbirinden oldukça uzakta bulunan bölgelerden oluştuğundan dolayı, gezginler için birden çok bölgeyi ve şehri içine alan bir seyahat planına imkan vermeyen bir ülke olarak biliniyor. Oysa doğru planlandırılmış bir seyahatle ünlü şehirleri ve bölgeleri yakınındaki yerlerle birlikte keşfetme imkanına sahip olabilirsin. Buna dikkat ederek hazırladığımız Amerika seyahati planını şimdi keşfedebilirsin. Bir de unutmadan… Şimdiden iyi tatiller!

N E W   Y O R K  

New York’suz bir ABD seyahati elbette düşünülemez. Ünlü caddeleri ve büyüleyici gökdelenleriyle Amerikan rüyasının simgesi olan bu şehir Özgürlük Heykeli ve Metropolitan Sanat Müzesi gibi önemli yapılara da ev sahipliği yapıyor. New York’suz bir seyahat planını yapmanın yanlış olacağını şimdiden söylemeliyiz. Çünkü New York;  finans eğitim bölgesi Connecticut’a, ABD’nin ilk başkenti Philadelphia’ya ve The Hamptons gibi turistik bölgelere oldukça yakın konumda bulunuyor ve birleşik bir seyahat planı imkanı sunabiliyor. Senin için de en güzel başlangıçların adresinden biri elbette filmlerin, maceranın adresi New York olacak.

L O S   A N G E L E S 

Hollywood’un evini ziyaret etmeden ABD’yi tam olarak gördüm dememelisin. Çünkü burası sinemanın, tüm hayal gücünün ve Amerikan rüyasının doğrudan yaratıldığı bir yer. Los Angeles; ya da diğer tabiriyle ‘’Melekler Şehri’’, Beverly Hills, Hollywood Bulvarı, Disneyland ve Venice Beach gibi birbirinden ünlü ve güzel yerleriyle yılda milyonlarca turisti cazibesiyle etkilemeye devam ediyor. Aynı New York’ta da olduğu gibi Los Angeles seyahat planı oluşturmak için mükemmel bir şehir diyebiliriz. Çünkü bölgeye yakın durumda bulunan etkileyici Mojave Çölü’nü, lüks ve zenginliğiyle ünlü Santa Barbara’yı ve uluslararası film festivaliyle ünlü Palm Springs’i de keşfedebilirsin.

S A N 

F R A N C I S C O 

Ünlü bir şarkıda da dendiği gibi San Francisco’ya gideceksen, saçına bir çiçek taktığına emin ol. ABD’nin içerisindeki Avrupa diyebileceğimiz San Francisco; çiçek çocukların, ABD içerisindeki Rock ekolünün doğduğu bir kültür şehri olarak biliniyor. Golden Gate Köprüsü, Modern Sanatlar Müzesi ve filmlere konu olmuş Alcatraz hapishanesiyle turistik bir şehir olan San Francisco; yakın konumdaki güzel yerleriyle de meşhur. Kaliforniya eyaletinin başkenti Sacramento, Silikon Vadisi olarak nitelendirilen Palo Alto ve doğal güzellikleriyle ünlü Big Sur; San Francisco seyahatini genişletebileceğin yerlerin başında geliyor.

M I A M I

Yaz rüzgarıyla sahilde hafifçe savrulan palmiye ağaçları, büyük bir plajın yanındaki gökdelenler ve gece vakti uyumayan bir şehir… Elbette bu cümleleri okurken aklınıza ilk olarak Miami geldi değil mi? Limanı, plajı ve ünlü gece hayatıyla turizmin özellikle yaz mevsiminde canlandığı bir şehir olan Miami, atmosferiyle birçok filme, kitaba ve şarkıya konu olmuş durumda bulunuyor. Miami’nin aynı zamanda bir ticaret şehri olduğunu da belirtelim. Alışveriş turizmiyle de ön planda olan Miami’ye yakın bölgeleri de keşfetmeniz seyahatinizi unutulmaz kılabilir. Miami’ye yönelik seyahatini şehre yakın konumda bulunan ünlü yazar Ernest Hemingway’in de evinin bulunduğu Key West adası, açık hava sinemasıyla meşhur Fort Lauderdale ve hayvanat bahçesiyle meşhur Everglades ile genişletebilirsin.

A U S T I N 

Teksas eyaletinin başkenti olan Austin; lüks restoranları ve kültür merkezleriyle ABD’nin güney bölgesinin en cazibeli noktalarından biri olma özelliğini taşıyor. ABD’nin yaşam refahı en yüksek şehirlerinden biri olan Austin, seyahat planını güneye taşımak isteyenlere yönelik de konumuyla farklı bir avantaj sağlıyor. Şehir içi park ve nehirleriyle ünlü San Antonio ve yaz konserleriyle bir açık hava müzik festivali yerine dönüşen Georgetown; seyahat planını Austin üzerinden oluşturman için en büyük nedenlerden bir tanesi.

Unutulmaz seyahat planını Lufthansa ile hayata geçir!

Lufthansa’nın sunduğu ABD’nin birbirinden ünlü yerlerine ve yakınındaki bölgelerine yönelik seyahat avantajlarını keşfederek, unutulmaz bir tatil yaşayabilirsin.

 

Lufthansa ile ABD seyahat biletini şimdi ayırt!
 

#MoreToExplore

Advertisement