MENÜ

Tek katlı yaşamın insan fizyolojisine 5 muhteşem etkisi!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

TOSKANA ORIZZONTE katkılarıyla...

Günlük hayat koşturmacasının ardından üzerinizdeki tüm stres ve yorgunlukla kendinizi eve attığınızda ya da hemen kavuşmak için saatleri saydığınız hafta sonu geldiğinde hala üzerinizde tarif edemediğiniz bir mutsuzluk ve stres varsa, sorun sizde değil, yaşadığınız evdedir. Çünkü pek çoğumuz sıkışık bir düzende, şehrin tüm gürültü ve kalabalığının içinde yaşamak zorunda kalıyoruz. Dışarıdaki karmaşa yavaş yavaş evimizin içine de taşmaya başlıyor. O yüzden kendinizi sık sık tek katlı bir yaşamın tam ortasında hayal etmeniz tesadüf değil. Çünkü tek katlı yaşam, insana insan olduğunu hatırlatan, onun fizyolojisini pozitif yönde etkileyen kendine has ayrıcalıklarla dolu bir yaşam sunar. Gelin, tek katlı yaşamın üzerimizdeki bu müthiş etkisine birlikte göz atalım...

Tek katlı evlerde doğal yaşam her zaman başroldedir...

İnsan doğanın bir parçası... Ondan uzaklaştığımız her gün yaşam enerjimizi biraz daha fazla kaybediyoruz. Çünkü doğa, insanı sürekli yenileyen, zihni fazlalıklardan arındıran, yeni şeyler keşfetmemize olanak tanıyan eşsiz bir alan açıyor önümüze... Bu alana girip yenilenmedikçe, arınmadıkça, keşfetmedikçe hayatımızda hep bir şeylerin eksikliğinden şikayet ediyoruz. İşte tek katlı evler, insanın sadece hafta sonları ya da birkaç günlük sınırlı zamanlarda değil, hayat boyu, günün her saati doğayla baş başa kalabileceği bir yaşam hediye ediyor.

Tek katlı evler, yaşam alanlarınızı genişletir...

İnsanı mutsuz eden en önemli faktörlerden birisi de sıkıştırılmış bir yaşam formuna mahkum olmaktır. Evde, iş yerinde, yolda, trafikte sürekli metrekare hesabı içinde işleyen bir hayat, insanın sadece dış dünyasını değil, iç dünyasını da sıkıştırır. Kimi zaman biraz daha fazla nefes almak kimi zamansa gözlerimizi geniş bir ufka dikmek için kilometrelerce yol katedebilme gücünü bu sıkışıklıktan doğan ihtiyaçtan alırız. Tek katlı evler, insana her açıdan genişletilmiş bir yaşam alanı sunar. Önce odalarınız, koridorlarınız, ardından bahçeniz, sonra ufuk çizginiz ve nihayetinde dünyanız genişler. Bu genişlik, hayata bakış açınızı ve yaşama sevincinizi da etkiler.

Tek katlı evler, sağlıklı bir yaşam için her türlü imkanı sunar...

Doğayla buluşmak, her an doğanın bir parçası gibi yaşamak demek, aynı zamanda doğal beslenmenin de kapısını açmak demektir. Çünkü tek katlı yaşamda kendinize ait geniş bir bahçeniz olur. Bahçenizi doğal besinler yetiştirerek değerlendirebilirsiniz. Meyveleri dalından, sebzeleri kökünden yemek sizin için sıradan bir iş haline gelir. Sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazlarından biri doğal ve sağlıklı ürünlerle beslenmektir. Bunun yanında, gün ışığından sürekli olarak faydalanmak, yeşille iç içe olmak, tertemiz bir hava solumak, sadece fiziksel sağlığınızı değil, ruh sağlığınızı da daima pozitif yönde etkiler...

Tek katlı evlerde çocuklar, keşfetmeyi oyun haline getirir...

Doğa ile iç içe yaşayan çocuklar için keşfetmek, günlük hayatın bir parçası haline gelir. Çünkü onlar doğal çevreyi, canlıları oyun oynayarak keşfederler... Gözlemleme yetileri artar ve araştırmacı, sorgulayan bir karaktere sahip olurlar. Bunun yanında, doğal bir çevrede yetişen çocuklar, ağırlıklı olarak evde yetişen çocuklara göre daha erken yaşta sosyalleşir. Çünkü doğal çevrede arkadaş edinme süreci daha hızlıdır. Bu durum, işbirliği ve dayanışma gibi sosyal becerilerin gelişmesine de ön ayak olur. Ayrıca, organik beslenme olanakları sayesinde daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmelerinin temelini oluşturan beslenme alışkanlıklarını kazanırlar.

Tek katlı evler, sizi aileniz ve sevdiklerinizle yakınlaştırır...

İnsan, insansız yapamaz. Yalnızlığı sevsek dahi, bu sevgi sınırlı bir sevgidir. Öyle bir an gelir ki, her şeyden çok bir dost veya aile sıcaklığına ihtiyaç duyarız. Klasik şehir hayatının zor şartları altında sürekli birbirinden uzaklaşan, birbirine yabancılaşan insanlar tek katlı yaşamın sunduğu imkanlar sayesinde yeniden bir araya gelir. Geniş mutfak ve salonlarda ailece yenen yemeklerin sayısı artar. Hafta sonları bahçenizde vereceğiniz kahvaltı veya mangal partileriyle tüm sevdiklerinizi bir araya toplayabilirsiniz. Ayrıca komşuluk ilişkileri de tek katlı evlerin bulunduğu muhitlerde çok daha yaygın ve içtendir. Kısacası tek katlı yaşam, insan fizyolojisinin her zaman ihtiyaç duyduğu sosyalleşme olgusunu en doğal haliyle hayata geçirir. Kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz bir sosyal çevreyi çatısı altında toplar.

TOSKANA ORIZZONTE’NİN TEK KATLI VİLLALARINDA HAYAT SİZİN İÇİN YENİDEN BAŞLAYACAK!

Tek Katlı Villa Yaşamı, insan fizyolojisi için en uygun yaşam şekli olan “Yatay Yaşam Konsepti” ile tasarlandı.

Tek Katlı Villa Yaşamı’nda merdiven inip çıkmak zorunda kalmadan tüm odalara ulaşabilme imkanı vardır. Aile bireyleri birbirinin alt – üst komşusu değildir. Kendinize ait geniş bir bahçeniz olur, dilerseniz organik tarım yapabilir, özel havuzunuzun yanında güneşlenebilirsiniz. Güneş girmeyen eve doktor girer derler, tek katlı villa yaşamında iç bahçe sayesinde güneş gerçekten evinizin içine girer. Apartman dairelerinde olduğu gibi altlı üstlü sıkışık bir yaşam yoktur. Otopark sıkıntısı yaşamazsınız. Asansör beklemek zorunda kalmazsınız. Üst kattaki komşunuzun çocuğu çok gürültü yapıyor diye uykusuz geceler geçirmezsiniz. Basık tavanların insanı kasvete sürükleyen baskısını hissetmezsiniz.

 Tek katlı villa yaşamında, çok çeşitli yaşam ayrıcalıklarına sahip olan Toskana Orizzonte; sizi, aradığınız ve belki de hayallerinizin bile ötesinde muhteşem bir yaşamla buluşturuyor... 

Toskana Orizzonte’de tek katlı villa yaşamında sizi nelerin beklediğini hemen görmek için burayı tıklayın!