MENÜ

Sizi soğuk kış günlerine karşı koruyacak 5 öneri

Kış deyince ilk olarak hemen akla bitmeyen soğuklar, erken kararan hava ve uzun süreli hastalıklar geliyor… ‘’Bu kış hasta olacak mıyım?’’ tedirginliğini bazı dönemlerde çoğumuz yaşıyoruz. Esasen kışın soğuk günlerine karşı sağlıklı olabilmek ve kışın büyüleyici güzelliğini yaşayabilmek çok kolay! İşte size soğuk kış günlerine karşı koyabilmenize yardım sağlayacak bazı öneriler...

Bağışıklık sisteminize güç veren gıdaları tercih edin

Kış mevsiminin zorluklarına göğüs germenin yolu beslenme alışkanlıklarınızı mevsime göre ayarlamaktan geçiyor. Dengeli bir beslenme düzeni, kış mevsiminin zorluklarını atlatmanızda yardımcı olacak. Soğuk kış günlerine karşı bağışıklık sisteminizi güçlendirecek besinleri tercih edin ve sıvı tüketimini ihmal etmeyin.

Kışın da bol sıvı tüketimine dikkat!

Çoğu kişi yaz mevsiminin kavurucu, sıcak günlerinde su içmeyi ihmal etmezken; kış aylarının soğuk günlerinde sıvı tüketimini göz ardı edebiliyor. Oysa vücudun yüzde 60’ının sudan oluştuğunu göz önünde bulundurursak; beden sağlığımız için her mevsim aynı oranda düzenli sıvı tüketimine ihtiyaç duymaktayız. Su, vücudun tüm fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerekli. Kış mevsiminde de beden sağlığınız için sıvı tüketimine gereken önemi vermeyi unutmayın.

Kış meyvelerinin tadını çıkarın

Sofranızda kış meyvelerine daha fazla yer açmanız; vücudunuz için gerekli besin materyallerini daha rahat almanızı sağlar. Soğuk kış günlerinin beraberinde getirebileceği hastalıklara karşı durabilmeniz elma, portakal, mandalina gibi kış meyvelerinin yardımıyla olacak. Hem lezzet açısından zengin hem de besin ve vitamin deposu olan kış meyvelerine sofranızda daha fazla yer açın.

D vitamini takviyesini ihmal etmeyin

Güneşin en büyük faydalarından biri D vitamini... Kış mevsiminde azalan gün ışığıyla birlikte birçok insan D vitamini eksikliği çekiyor. İskelet ve kas sisteminde büyük sorunlara neden olan D vitamini eksikliği problemini kış aylarında alacağınız besinlerle çözebilirsiniz. Kış aylarında; D vitamin eksikliğine yakalanmamak için süt, peynir, yoğurt, balık gibi gıdaları tercih edin.

Bitkilerin iyileştirici gücünden yararlanın

Geçmişten bugüne bitkilerin iyileştirici gücü insanlara yorgun, bitkin ve hastalıklı dönemlerinde yardımcı olmuştur. Hâlen geleneksel tedavi yöntemlerinde de kullanılan bitkiler; kış mevsiminde yardımcı güç arayanlar için öncelikli seçenektir. Soğuk kış günlerine karşı bitkilerin iyileştirici gücünden faydalanmayı öğrenin.

Lipton, çayın iyileştirici ve şifalı gücüyle sağlığını korumak isteyenlere doğal çözümler sunuyor!

Çayın şifalı gücünü doğanın sunduklarıyla keşfetmek isteyenler, içeriği Marmara ormanlarındaki ıhlamur çiçeklerine dayanan Lipton Ihlamur ve doğanın eşsiz hediyelerinden zencefil, tarçın, kuşburnu ve diğer bitki ve baharatların muhteşem uyumundan oluşan Lipton Kış Karışımı ile kış mevsiminin keyfini çıkartacak!

Detaylı bilgi için tıklayın!