MENÜ
R

Sıfır otomobil alırken nelere dikkat etmeniz gerekir?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Uzun zamandır ayağınızı yerden kesecek bir otomobilin hayalini kuruyor; ancak ödeme konusunda sıkıntı yaşarım endişesiyle erteliyor musunuz? Ertelemeyin! Taşıt kredisinin avantajları sayesinde dilediğiniz otomobile hemen sahip olmanız pekala mümkün. Peki, taşıt kredisi almadan önce nelere dikkat etmeniz gerekiyor? İşte detaylar…

Öncelikle ihtiyaçlarınızı listeleyin

Her kullanıcının otomobilinden beklentisi farklıdır. Daha çok kullanıcının yaşam standartlarına göre şekillenen bu beklentiler, doğru otomobil seçimi konusunda önemli ipuçları verir. Bu nedenle; otomobilinize karar vermeden önce, bir otomobilde olmazsa olmaz diyeceğiniz özellikleri mutlaka listelemenizi ve bu özellikleri düşünerek otomobilleri incelemenizi öneririz. Örneğin kalabalık bir aile iseniz iç hacmi ve bagajı geniş otomobiller hayatınızı oldukça kolaylaştırır. Bu özelliklere sahip olmayan otomobilleri eleyerek kendiniz ve aileniz için en doğru otomobili bulma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.

Mutlaka piyasa araştırması yapın

Bir otomobilde olmazsa olmaz ihtiyaçlarınızı belirlediniz… İkinci aşama olarak; beklentilerinize uygun otomobilleri marka, fiyat ve performans özelliklerini dikkate alarak kıyaslamanızı ve deneyimli kişilerin görüşlerini almanızı öneririz. Bu anlamda; forum sayfalarını incelemeniz, söz konusu otomobile sahip kullanıcıların fikirlerini almanız ve test sürüşlerine katılmanız doğru karar vermenizde yardımcı olur.

Bütçenizi belirleyin

Gelelim en önemli aşamaya… Aksesuarlarından vergisine, yakıtından yıllık masraflarına kadar tüm ayrıntıyı düşünerek bir bütçe çıkarmanız sonradan beklenmeyen durumlarla karşılaşma riskinizi büyük ölçüde azaltır. Böylelikle daha çok otomobil sahibi olmanın avantajlarını yaşarsınız.

Taşıt kredisi avantajlarını değerlendirin

Hayalinizdeki otomobili almak için başka baharı beklemenin daha doğru olacağını düşünmeye başladıysanız eğer taşıt kredisi avantajlarını değerlendirmenizi öneririz. Çünkü taşıt kredisi; kullanıcısının bütçesine göre farklı faiz ve vade seçenekleri sunar. Böylelikle ödeme konusunda sıkıntı yaşamadan idealinizdeki otomobile sahip olabilirsiniz.

Anlaşmalı yerli otomotiv üretimi yapan firmalardan satın alacağınız belirli marka ve modellerde aylık %0,49 ve 0,69’dan başlayan faiz oranları ve bütçenize uygun geri ödeme seçenekleriyle otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredi Paketleri Halkbank’ta!

Detaylı bilgi için tıklayınız