MENÜ
R

Sanat tutkunu gençlerin

kaçırmaması gereken 4 etkinlik!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Müzik eşliğinde okumak için tıklayın

İlk aşklar, ilk hevesler, hayata ve bir insanın ne olmak istediğine hissedilen dair ilk tutkular… Hayat her şekliyle her şeye rağmen biraz da gençlere daha güzel! Uzun bir yolculuğun en güzel duraklarından biri olan gençlikte, kişinin yeni deneyimleri keşfetmesi ve kültürel kişiliğini beslemesi; insana hayat boyu artı değer katan bir nitelik sunuyor. Kültür ve sanata yönelik yeni keşiflere açık gençler için derlediğimiz listede Zorlu PSM’de Aralık ayında sahne alacak farklı gösterilere ve etkinliklere yer verdik.

ALICE MÜZİKALİ

Tavşan deliğinden aşağıya düşen kızın hikâyesi denilince aklınıza ilk olarak ne geliyor? Lewis Carroll tarafından yazılan ve 200 dile çevrilen ölümsüz eser ‘’Alice Harikalar Diyarında’’ bu kez size gösteri dünyasındaki yüzünü gösteriyor. Serdar Biliş’in yönetmenliğinde hazırlanan ve Serenay Sarıkaya'nın da rol aldığı yapım; modern bir dokunuşla çağdaş bir müzikal uyarlaması özelliğini taşıyor.  Görsel efekt ve müzik anlamında da size farklı bir deneyim yaşatacak olan müzikali kaçırmamanızı öneriyoruz.

Gösterim: 19 Aralık - 26 Nisan

CMYLMZ - DIAMOND ELITE PLATINUM PLUS

‘’Hangi otel’’, ‘’Pınar N’oldu?’’, ‘’Sanatçı Cenazesi’’ gibi unutulmayan performanslarıyla Türkiye’deki stand-up komedi denilince akla ilk olarak gelen kişi elbette Cem Yılmaz’dır. Sizlere Cem Yılmaz’ın yeni gösterisi “CMYLMZ - Diamond Elite Platinum Plus” ile sezon boyunca 30 gösteri ile Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde olduğunu hatırlatmamız tam da bu noktada yerinde olacaktır. Aralık ayı itibariyle de Cem Yılmaz’ın yeni gösterisini Zorlu PSM’de izleyebilirsiniz.

Gösterim: 16 Aralık - 09 Ocak

MOTUS

Proje adı ‘’Motus’’ olan AyşeDeniz’in yeni albümünden uyarlanan piyano gösterisi; Latince ‘’duyguların hareketi’’ anlamını taşıyan farklı bir resital örneği sunuyor. Bazen mutlu, bazen melankolik konseptte giden gösteri; sanatçının 2019 yazında bestelediği şarkıların kompozisyonlarına dayanıyor. Birçok farklı duyguyu hissetmek için bu etkinliği kaçırmamanız gerek.

Gösterim:  25 Aralık 2019

EROL EVGİN

YENİ YIL KONSERİ

50 yıllık müzik yaşamına neleri sığdırabilirsiniz? Müzikaller, sayısız konserler, film müzikleri… Erol Evgin Türk müzik tarihine adını altın harflerle yazdıran sanatçıların en önde gelen isimlerinden sadece bir tanesi. Yeni yıla yılbaşı şıklığıyla katılabileceğiniz bu etkinlik; sizlere geçmişin zarafetiyle geleceğin heyecanını birleştiren bir hissiyat verecek.

Gösterim: 29 Aralık 2019

Bu ve bunun gibi ünlü gösteriler için ‘’ya koltuk kalmazsa =(’’ derdi yaşamanıza da gerek yok!

Hayat biraz da gençlere ve dolayısıyla öğrencilere güzel diye belirtmiştik. Tosla ve Zorlu PSM iş birliğiyle başlayan ‘’Son Dakika Koltuğum’’ uygulaması bunu bir üst aşamaya geçirecek gibi görünüyor.

Zorlu PSM’de gerçekleşen oturma düzenli etkinliklerde, son dakikada katılım sağlanmayan ve kullanılmayan koltuklar 1 TL bağış karşılığında öğrencilerin kullanımına açılıyor.

Öte yandan yapılan 1 TL bağış doğrudan Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın çocukların kültür sanat hayatına katılımını destekleyen projelerine gidiyor. 

Daha fazlası için burayı tıklayarak keşfetmeye devam etmelisin!