MENÜ

Ortamı karıştırıp gitmekten asla çekinmeyen 5 gıybetçi timi

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

 VESTEL Mix&Go katkılarıyla

 Bir araya geldiklerinde onları kimse tutamaz. Ancak takım arkadaşları yanındayken güçlüdürler; avlarını hemen belirler ve hedeflerine doğru ağır ağır yaklaşırlar. 

 Grubun kalanını çekemeyen yapışık ikiz timi 

Bu iki kız her zaman beraber gelir toplu arkadaş buluşmalarına. Dikkat edin, genelde de beraber kalkarlar. Önden kime nasıl yükleneceklerinin planını yaparlar, birbirlerine atacakları pasları hesaplarlar, buluşma sonrası ise durum değerlendirmesi zamanı! “Kesin çocuk terk etti, bize ben ayrıldım diyor”lar, “Ay gördün di’mi? Takmış duvar saati kadar kol saatini…”ler havada uçuşur.

Kötülüğün son raddesi: Düğün timi

 Düğün günü gerçek anlamda “kötü” olabilmek için düğün öncesinde 10 günlük “iyilik” detoksuna bile girdikleri görülür. Düğüne para harcasan gösteriş budalası yerine koyarlar, sade düğün yapsan “Ohh düğüne de para harcanmamış, altın zengini oldular altın!” derler. Gelinin en mutlu anında, “Vallahi senin kadar komplekssizini görmedim Bilgecim. Kaan’ın eski sevgilisini düğüne çağırman filan… Bravo!” Sonra bir “Aa bilmiyor muydun? Neyse canım… Allah bir ömürde kocatsın” de, kaybol ortadan. Hep aynı! 

Terfi alana düşman kesilen ofis timi

 En tehlikelisi ama en tehlikelisi onlardır! Ve esas gıybetçiler her zaman erkektir burada, dikkatlice incelerseniz anlayacaksınız. Konunun asla kendileriyle ilgili olduğuna ikna olmazlar, her daim konu sizsinizdir. Siz göz boyamışsınızdır, siz patronu kandırmışsınızdır vs. Onlar aslında mükemmeldir, mağdurdur. 

"Kardeşim yeni araba yakıyor" timi

Erkekler, erkekler… Diyoruz ya en acımasızı onlar aslında gıybetse konu… Bir arkadaş grubunda uzun süre sonra araba yenileyen üye, bir dönem kulak çınlamasına mahkumdur. Hoş karşılanmaz; grubun böyle bir değişime ihtiyacı yoktur; bir süre kıskanılmaya ve sıkıntı çekmeye mecburdur. Sonuçlar “Onu çağırmayalım ya, bir haller oldu ona bu ara”ya gidebilecek kadar tehlikeli olabilir. Kendi kendilerini ‘gaz’a getirme konusunda pek becerikli bir gıybet timidir.

Konuya göre ittifak değiştiren aile içi gıybet timi

 Ofis tamam, akraba tamam, lise arkadaşı tamam… Peki, beklemediğin darbe aileden gelirse? İttifaklar her zaman değişir; asla tahmin edemezsin. Anne-baba, çocuklara karşı… Çocuk-anne; diğer çocuk-babaya karşı… Konuya ve çıkarlara göre her şey değişir; en beklenmedik anında alırsın darbeyi; “Ama ama biz bir ekiptik anne!!!” diye kalakalırsın hayal kırıklıklarınla, hiç umursamaz gözlerinin önünde giriverir babanın koluna. 

 Ortamı böyle karıştırıp gidenlere ihtiyacınız yok arkadaşlar… Çıkarın onları hayatınızdan!

Biz size bir

Vestel Mix&Go

verelim.

Atın meyveleri, sebzeleri, yemişleri içine, karıştırın. Bardağınızı kapıp smoothie’nizi yudumlarken içini gıybetle çürütenleri izleyin uzaktan uzaktan…

Detaylar burada!