MENÜ

Modunuzu anında değiştirecek bir konut yatırımının 5 şifresi

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

 MOD İSTANBUL katkılarıyla...

 İstanbul, yaşadığınız yere ve konuma göre adeta yeni bir şekle bürünen, sahip olduğunuz ayrıcalıklara göre her zihinde farklı tatlar bırakan dinamik bir şehir... Oturduğunuz semt, gördüğünüz manzara, soluduğunuz hava, yaşadığınız ev ve sahip olduğunuz olanaklar değiştikçe sizin de İstanbul'a bakış açınızın değişmesi kaçınılmaz... Peki, sizi İstanbul'un sıkıcı ve yorucu tarafından kurtaracak, modunuzu ve hayata bakışınızı bir anda değiştirebilecek, aynı zamanda sürekli değerlenecek bir konut yatırımı mümkün mü? İyi bir yatırımın olmazsa olmazları nelerdir? Buradan hareketle, böyle bir konut yatırımı yapmak için mutlaka gerekli olan 5 önemli kriteri masaya yatırdık.

 Evinizin konumu, her şeyi belirliyor...

Yatırım yapacağınız evin iyi bir konumda olması bir çok sorunu kendiliğinden ortadan kaldırmaya yetecektir. Peki, bir evin konumunun iyi olduğunu nasıl anlayacağız? Eğer şehrin kalbinin attığı tüm iş ve yaşam merkezlerine yakınsanız ve günün yarısını yolda harcamıyorsanız İstanbul'da gerçekten de ayrıcalıklı bir konumdasınız demektir. Tabii iş bununla da bitmiyor. Hareketli ve yoğun iş temposundan arta kalan zamanda biraz huzur, biraz da sakinlik aramak herkesin hakkı. Eviniz, sizi bir adımda hayatın içine karıştıracak, geri döndüğünüzde ise ihtiyacınız olan huzuru ve sessizliği sağlayacak bir konumda olmalı.

Bütün yollar evinize çıkmalı...

İstanbul'da ev yatırımını ulaşımdan bağımsız düşünmek kesinlikle büyük bir hata olur. Ulaşım dediğimizde ise aklımıza tek bir seçenek gelmemeli... Çünkü artık İstanbul'da çok sayıda farklı ulaşım seçeneği var ve eğer imkanınız varsa bu seçeneklerin hepsine birden yakın olmak yaşam kalitenizi de çok daha yukarı taşıyacaktır. Yatırım yapmak istediğiniz ev, havalimanı, TEM, köprüler ve toplu taşıma noktalarına yakın mı? Trafik yoğunluğunda kaçış noktalarını kullanarak kolayca ulaşılabilir mi? Bu soruları mutlaka evinizi alırken kendinize sormanız gerekiyor?

Zamanında teslim edilmeli...

Bir konut yatırımının olmazsa olmazlarından biri de zamanında teslim edilmesidir. Konut yatırımcılarının en çok sıkıntı yaşadığı konuların başında bu tip gecikmeler gelmektedir. Bu da orta ve uzun vadeli yatırım planlarında aksamalara neden olmaktadır. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için yatırım yapacağınız konut projesinin güvenilir bir firmaya ait olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Firma, yatırım yapacağınız bölgede adı herkesçe bilinen, bölgeyi ve o bölgenin ihtiyaçlarını bilen bir firma mı? O konutta yaşayacak insanların ihtiyaç duyabileceği her şey önceden araştırılıp projeye dahil ediliyor mu? Güvenlik, sağlamlık ve dayanıklılık konusunda uluslararası standartlara tam olarak uygunluk gösteriyor mu? Eğer bu soruların tümüne birden 'evet' yanıtını alıyorsanız, o zaman o firmaya ve projesine gönül rahatlığı ile yatırım yapabilirsiniz.

Doğayla iç içe olmalı...

Doğaya duyduğumuz özlem, kendimizi her fırsatta doğanın kucağına atmamız, ona olan sürekli ihtiyacımızın bir göstergesi. Çarpık yapılaşma, şehrin gürültüsü, günlük iş ve trafik stresi gibi olumsuzlukları dışarıda bırakmak, evimize ulaştığımız anda tekrar doğayla baş başa kalabileceğimizi bilmek çok önemli... O nedenle bir konut yatırımı yaparken nasıl ki şehrin kalbine bir adımda ulaşabilmeyi önemsiyorsak, aynı dikkati doğal çevre için de göstermeliyiz. Güne güzel başlamak, gününüzün geri kalanının da güzel geçmesi için mükemmel bir motivasyon sağlıyor. Pencerenizi açtığınızda içinizi yaşam enerjisiyle dolduracak tertemiz havasıyla mesela Belgrad Ormanı manzarasının karşınızda uzandığını düşünün. Büyüleyici doğada yapacağınız yürüyüşlerin ve hafta sonu etkinliklerinin keyfini hayal edin. İşte böyle doğal bir çevrede yaşayabilmek, güne böyle bir orman havasını soluyarak başlamak, dilediğimiz her an yeşile doymak gerçek bir ayrıcalık bu şehirde...

Çağın teknolojisini ve ihtiyaçlarını yansıtmalı...

Teknoloji her alanda olduğu gibi evlerimizde de hayatımızı kolaylaştıran akıllı çözümler sunuyor. Daha konforlu bir hayatın kapısını açan akıllı sistemler sayesinde uzaktan yönetim sağlayabiliyor, evimizi oturduğumuz yerden yönetebiliyoruz. Örneğin, kış aylarında evimize girmeden önce sıcaklığı yükseltmek, yazın da klimaları çalıştırmak artık hayal değil... Evimizin elektrik ve su ayarını evde yokken bile kontrolümüzde tutabilmek mümkün. Bunun yanında, tek kumanda ile elektrikli cihazların çalıştırılması, aydınlatmaların kapatılması ve su seviyelerinin ayarlanmasıyla enerji tasarrufu sağlayabiliyoruz. İyi bir konut yatırımı yapmadan önce seçeceğimiz konutun bu akıllı sistemlere sahip olup olmadığına da dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü şimdiden bu çözümler günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda.

YAŞAMIN TÜM MODLARI BİR ARAYA GELİYOR... ŞEHRİN EN ŞIK PROJESİYLE TANIŞIN: MOD İSTANBUL

Güçlü ve köklü tarihin metropol esintileriyle geleceğe kavuştuğu kadim kent İstanbul ve İstanbul’un kalbinde doğan yepyeni bir rüya... Sizi, yaşamın tüm modlarını bir arada sunan, şehrin en şık projesiyle tanıştırmak istiyoruz: Mod İstanbul. 

MOD İstanbul projesi, her ayrıntısında konforlu bir yaşam için gereken tüm detaylar düşünülerek tasarlanmıştır. 12 kat ve 3 bloktan oluşan projede “insan odaklı” yaşam ön planda tutulmuştur. Yapının organik hatları, tercih edilen doğal malzemeler ve en alt kottan dahi görünen Belgrad Ormanı manzarası, doğa ile en üst seviyede ilişki kurmayı sağlamaktadır. Metropol hayatına değer katan peyzaj alanları ve kat bahçeleriyle doğal yaşam ortamının oluşturulması hedeflenmiştir. 

1+1, 2+1 ve 3+1 blokları ayrı olacak şekilde kullanıcı yapısına göre sınıflanan MOD İstanbul, zeminden tavana kadar uzanan boy camlar ve kayar sistemli ahşap panelleriyle “kaliteli yaşam” ve “estetik mimari”yi vurgulamaktadır. Projede kullanılan akıllı ev teknolojisi iç mekanlara ait kontrolleri uzaktan yapabilme imkânı sunmaktadır. 

Detaylı bilgi için burayı tıklayın!