MENÜ

Mayıs'ta İstanbul’da mükemmel bir gün

geçirmenin 9 şifresi

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

 Emaar Square Mall katkılarıyla

Yağmur yağıyor çıkmayalım, hava soğuk evde oturalım… Bütün kış erteledin durdun İstanbul’un tadını çıkarmayı. Mazeretler bitti. Resmen Mayıs geldi çattı!  Hava efsane… Ama kabul ediyoruz; İstanbul da zor! Şöyle felekten bir gün çalmak için oradan oraya koşturmak; trafikte günü öldürmek neredeyse şart… Peki, yok mu bunun bir çaresi? Bütün istediklerimiz bir karede bir kerede toplanamaz mı? Sahi, biz en çok neyi istiyoruz; en çok neyi yapmayı özledik İstanbul’da?

 Güneş… En çok seni özledik!

Hiç bitmeyecek gibiydi değil mi bu kış? Ne demiş üstatlar: Her kışın sonu bahardır! Artık montlarını gardırobun derinliklerine gömüp en renkli kıyafetlerini giyip, İstanbul’u İstanbul yapan meydanlarda dolaşabilir, açık havada kahveni içmenin tadını çıkarabilirsin. Zamanı geldi!

Mükemmel günün içinde ‘trafik’ yoktur; nokta!

 Sen sen ol, hafta sonunu trafikte öldürenlerden olma. Öyle bir yer seç ki kendine… Birinci köprü tıkalıysa diğerine anında geçebilecek; ikisi de tıkalıysa “Şuradan çıkıp hemen tünelden bağlanayım!” diyebilecek kadar yakın ol Avrasya Tüneli’ne… Yani ‘gerçekten’ İstanbul’un kalbinde kal. 

Çocuk mutlu değilse, olmaz o iş!

 Ve onu mutlu etmenin giderek zorlaştığını, öyle klasik çocuk parklarına filan tav olmadığını çok iyi biliyorsun. Gezegen yapma atölyelerine katılacak, dev oyuncaklarla fotoğraf çektirecek, ilham alacağı tiyatro oyunlarını izleyecek. Gurur duymalısın ki senin çocuğun şöyle kocaman bir teknoloji alanında VR gözlüklerini takıp başka dünyalara ışınlandığında mutlu olabilecek bir çocuk… Hem belki, ‘bir tur izin verirse’ sen de deneyimlersin? ;)

En son ne zaman şöyle güzel bir dürüm kaçamağı yaptın?

 Sırf yaz geliyor diye yemeden içmeden kesilmek yakışıyor mu sana? O güzelim adana dürüme burun kıvırmak olur mu hiç? O dürüm öyle şahane şahane duruyorsa karşında, alacaksın bir ısırık. Sokak lezzetini sokakta tadacaksın ki gerçekten tadına varasın.  

Biliyoruz, sen de çok özledin tam teşekküllü bir alışverişi

 Nedir bunun sırrı? Hem gözün hem ruhun doyacak, hem cebin mutlu olacak. Lüks mağazaların vitrininde de dolaşacaksın, hemen ardından uygun fiyatlı markalardan alışverişini de yapacaksın. Yani hem zevk alacaksın hem de akıllı alışverişin tadını çıkaracaksın. Ama bunları yaparken İstanbul’u dört dönmek zorunda da kalmayacaksın!  

Peki, hiç bir sokak müzisyeninden şarkı istedin mi?

Çıkar o kulaklıklarını… İstanbul’un sesi o kadar güzel ki aslında. O koronun assolistleri de her zaman içine işleyen şarkıyı bulmayı beceren o sokak müzisyenleri kuşkusuz. Dur önünde, eşlik et; hatta en sevdiğin şarkıyı iste. Ya da sen yemeğini yerken bir yandan ruhunu doyursun; seçim senin.

Madem o kadar belgesel izliyorsun…

 E canlısını gör o zaman. Mesela bir timsahın canlı canlı koca bir et parçasını nasıl yediğini gördün mü? Veya kocaman bir vatoz tependen taklalar atarak geçti mi hiç? Televizyon ekranında göründüğünden çok daha büyüleyici doğa… Şimdi kalk ve hemen deneyimle! 

Başka hiçbir şey düşünmeden güzel bir sergiyi gezmeyeli ne kadar oldu?

 Hep erteliyorsun bunu ama yaptıktan sonra da “İyi ki gelmişim yahu!” diyorsun. Sanattan daha güzel bir dertlerden uzaklaşma yöntemi yoktur. Kalan her şeyi unutturur bazen, tek düşündüğün önündeki sanat eseri olur. 

Rüzgar hafiften saçını okşarken müthiş bir yaz akşamı konseri fena olmaz mıydı?

 Bülent Ortaçgil çalsa mesela, "Benimle oynar mısın?" dese... Veya Pinhani söylese, "Beni Sen İnandır!" dese... Yok yok, ya da Burhan Öcal ve ekibi çıksa sahneye; ailecek kurtları döksek... Çok şahane olmaz mı? 

Müjde!

Artık hepsi bir karede bir kerede...

Emaar Square Mall açıldı!

 Hepsini de hemen şimdi yapmak istediniz değil mi? O zaman müjdemizi verelim: Aylardır beklenen, 2017’nin en görkemli projesi Emaar Square Mall sonunda açıldı! İstanbul’un kalbinde, Çamlıca’da hem de. Kim, nasıl bir gün geçirmek istiyorsa; herkese ve her şeye yer var burada! Aydınlık sokakları, İstanbul’dan ilham alan mimarisi, dünyanın en seçkin markalarından en popüler markalarına onlarca mağazasıyla sonunda hayat buluyor! Bir kerede bir karede, tıpkı İstanbul gibi herkesi kucaklıyor Emaar Square Mall. Üstelik ilk ayında dopdolu bir etkinlik listesi var. İstediğiniz gün ve istediğiniz saatte yeni ‘semt’inizin kapıları size açık!  

Bu ay neler var?
• 6 şahane konser var… 3 Mayıs’ta Özge Fışkın, 6 Mayıs’ta Burhan Öcal & Trakya All Stars, 13 Mayıs’ta Bülent Ortaçgil, 17 Mayıs’ta Evren Can Gündüz, 20 Mayıs’ta Fatma Turgut, 24 Mayıs’ta Pinhani!
• Çizmeli Kedi’den Bal Arısı’na Mayıs boyunca çeşit çeşit çocuk oyunu var!
• Gezegen yapma atölyelerinden Miracoulus’a dünya kadar çocuk atölyesi var!
• Büyüklere de atölyeler çeşit çeşit: Fotoğraf sanatından çikolata atölyesine herkes düşünülmüş…
• Her hafta sonu sokak lezzetleri festivali var Turkish Village'da...
• 11 Mayıs'ta 'My Neon Love' sergisi de özel bir davetle açılıyor! 
• Hıdrellez var, Anneler Günü var; dopdolu bir Mayıs var!