MENÜ
R

Kadınlarda seri saç kaybına

neden olan 4 durum!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Saç dökülmesi, sadece erkeklerde değil, aynı zamanda kadınlarda da görülebilen bir sorun... Amerikan Dermatoloji Akademisine göre sadece ABD’de 30 milyon kadın kalıtsal saç dökülmesi sorunu yaşıyor. Farklı saç stilleri ile tarzını yansıtan kadınların karşılaşmak istemeyeceği bu problemin pek çok farklı nedeni olabilir. Yoğun saç kaybına neden olan durumlardan bazılarını sizler için derledik.

Besin eksikliği

Saçın da aynı bedendeki diğer bölgeler gibi belirli gereksinimlere ihtiyaç duyduğunu unutmamak gerekiyor. Uzun bir döneme yayılan düzensiz beslenme, açlık ve vitamin eksikliği saçı etkileyip dökülmelere sebep olabiliyor.  

Yoğun renk açıcı kullanmak saça zarar veriyor

Saçlarında sürekli olarak yoğun renk açıcı kullanan kadınların birçoğu bu işlem sonucunda saçlarını kaybedebiliyor. Plansız bakım işleri sonucunda saçları yanan ya da yıpranan kadınların saç kayıpları geri döndürülemeyecek seviyelere ulaşabiliyor.

Kadınların korkulu rüyası: Saçkıran Hastalığı

Tıpta adı Alopesi olan Saçkıran Hastalığı; kadınların korkulu rüyalarının başında geliyor. Esasen bir bağışıklık sistemi hastalığı olan saçkıran, tepe noktasındaki saçların yoğun bir şekilde dökülmesine de sebep olabiliyor. Öte yandan saçkıran hastalığı; yoğun stres, sıkıntı ve üzüntü gibi psikolojik nedenlerle de ortaya çıkabiliyor.

Erkek tipi saç dökülmesi kadınları da etkiliyor!

Erkek tipi saç dökülmesi, hormonal dengeleri değişen kadınlarda erkekleri olduğu gibi kadınları da etkiliyor. Öte yandan kadınlarda görülen bu tip dökülme, saç kaybı olmayan alanlarda da saçın incelmesine sebep olabiliyor.

Invisible Hair ile saçın mucizevi güzelliğine yeniden kavuşmak çok kolay!

Tüm dünyadaki birçok kişinin tercih ettiği %100 orijinal tül peruklar Türkiye'de sadece Invisible Hair Turkey'de bulunuyor.

Her yöne ayrılabilen, toplanabilen; fön, maşa ve boya uygulanabilen tül peruklar ve tül tepelikler tamamen el işçiliğiyle üretiliyor. İstenilen yoğunlukta, boyda ve renkte tercih edilebilen tül peruklar; kişide yumuşacık bir his bırakmasıyla meşhur.

Birinci kalite insan saçından üretilen tül peruk ve tül tepelikler istenilen boy, renk ve yoğunlukta tercih edilebiliyor. Doğal saçtan farksız görünen bu peruklarla ayrıca denize ve duşa da girilebildiğinden pratik bir kullanım sunulmuş oluyor. Saç kaybına uğramış kadınların öncelikli tercihi olan tül peruklar; öte yandan birbirinden farklı saç modellerini uygulayarak hızlıca stil değiştirmek ve saça güzellik katmak isteyen kadınların da öncelikle seçeneği hâline geliyor.

Daha fazlasını keşfetmek için tıklayın!