MENÜ

Hızlı ve etkili temizliğin püf noktaları

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

hepsiburada.com katkılarıyla...

 Muhtemelen siz de ev temizliğinden kaçabildiğiniz kadar uzağa kaçmanın yollarını arıyorsunuz. Tabi acı bir gerçek var; kaçabilirsiniz ama kurtulamazsınız! Ertelenen temizlik işleri birike birike kocaman bir hafta sonunuza mal oluyor. Oysa hafta sonunuzu temizlik ile geçirmek yerine, günde sadece birkaç dakikanızı ayırarak evinizi temiz tutabilirsiniz ve genel temizliğe çok daha kısa vakit ayırabilirsiniz.

2 dakika yatak odası için

 Daha sonra toplamamak için üzerinizi çıkardığınızda doğrudan kirli sepetine atın. Etrafta duran tekstil ürünleri toz toplayacaktır. Temizlik yapmaya yukarıdan aşağıda doğru başlayın. Böylece daha önce temizlediğiniz yer, sonradan toz olmayacaktır.

3 dakika banyo için

 Tuvaleti iyi bir dezenfektan ile temizleyin. Günlük kirden arındırmak için küvete ya da duşakabine su tutun. Ellerinizi yıkarken lavaboyu da yıkayın ve banyonun en kirli yerlerinden biri olan lavabo altını ıslak bir bezle silin.

4 dakika oturma odası için

  Hızlıca dağınıklığı toplayın. Halı olmayan yerleri silin. Kullanmadığınız kitap ve dergileri kaldırın, odayı süpürün. Sürekli toz almamak için eşyaları organize edin. Organize etmediğiniz her eşya grubu aynı zamanda tozların yoğun bir şekilde konuşlandığı yerlerdir, unutmayın.

 

5 dakika mutfak için

 Her gün akşam yemeğinden sonra tezgâhı ve ocağı silin. Eğer bulaşık makinesinde temizler varsa, dolaplara yerleştirin. Kirli bulaşıkları ertesi güne bırakmayın ve makineye yerleştirin. Yerlerdeki kırıntıları süpürün.

Bonus

 Genel olarak daha sonra size zorluk çıkarmaması için anlık olarak yaptığınız işin devamını getirin. Yemek yedikten sonra bulaşığı kaldırmak, üstünüzü çıkardıktan sonra kirliye atmak gibi adımlarla ilerlemeniz halinde evde küçük yığınlar oluşacaktır. Bunlar hem toz çekecekler hem de size temizlemesi zor durumlar yaratacaklardır.

Hızlı ve etkili temizlikte en önemli yardımcınız Philips elektrikli süpürgeler!

Temizliğin kusursuz olması için yere bıraktığınızda kendi kendine duran, HEPA 13 filtresi sayesinde toz ve alerjenleri % 99,9 oranında yok eden, PowerCyclone 8 teknolojisi sayesinde hava ve tozu ayıran ve TriActive LED başlığı sayesinde yerdeki en ufak toz zerreciklerini bile gösteren yeni Marathon FC9932/07’yi baş yardımcınız olarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Böylelikle tüm toz ve kirlerden, son derece pratik bir şekilde kurtulmuş olursunuz.