MENÜ

Doğayla iç içe yaşamak için 4 geçerli neden

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Mesa ve Nurol katkılarıyla...

 
Evinizden çıkar çıkmaz doğaya karıştığınızı düşünün… Her gün kuş sesleriyle uyandığınızı, rengarenk çiçeklerin arasında yürüdüğünüzü, toprağa dokunduğunuzu hayal edin… Sadece hayal etmesi bile yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşturdu değil mi? Artık hayatınızı değiştirip, doğanın kalbine yerleşmeniz için çok geçerli nedenlerimiz var. 

 Mutluluğun adresi

Doğayla vakit geçirmenin hayatımıza tahmin ettiğimizden çok daha fazla olumlu etkisi var. Mesela bahçeli bir evde yaşayanlar, kendilerini hayata karşı daha pozitif hissediyorlar. Daha dingin, daha mutlu ve hepsinden önemlisi daha sağlıklı oluyorlar. İnsan psikolojisi üzerindeki etkisini anlamak için yapılmış araştırmalarda ise değişmeyen bir sonuç elde edilmiş; doğaya ne kadar yakın olursanız, kendinizi o kadar mutlu hissedersiniz.
 

Stressiz bir hayat

 Şehrin gürültüsünden, karmaşasından, trafiğinden uzak… Yeşilin ortasında sessizliği dinlediğiniz bir yer… Böyle bir yerde yaşamak, hayatınızdan stresi çıkarıyor. Yapılan bir araştırmada bu şekilde yaşayan insanların daha düşük kan basıncı ve kortizol yoğunluğuna sahip oldukları ortaya çıkmış. Yani, kalabalık şehir hayatı insanlarda strese sebep olurken, doğa bu stresi kesinlikle azaltıyor.
 

 İyileştirici gücü

Doğa sadece ruhunuza değil bedeninize de iyi geliyor. Bitkilerden yayılan kimyasalların insanların bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmış bir bilgi. Ve yine araştırmalar gösteriyor ki, yeşilin içinde yaşamak insan ömrünü uzatıyor. 

 Tazeliğin reçetesi

 Doğada geçirdiğimiz zaman arttıkça, yaratıcılığımız da artıyor. Problem çözme becerilerinin gelişmesine ve dikkat dağınıklığının önlenmesine olumlu etkiler de yine doğadan geliyor. Zihniniz ve bedeniniz dinleniyor, enerjiniz tazeleniyor…
 

Mutluluğun adresini bulduk!

 Doğayla iç içe yaşayanların daha mutlu olduğuna inanıyoruz. Evinizden çıkar çıkmaz doğaya kavuşun, ailenizle birlikte her gün kendinizi yenileyin diye Yeşilyaka’yı tasarladık. Detaylı bilgi için tıklayın!