MENÜ

Doğa insanları neden hep en mutlu ve en sağlıklı insanlardır?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

katkılarıyla

Onları çevrelerine yaydıkları huzurdan, olayları ele alış şekillerinden, bakış açılarından ve sakin hallerinden çok iyi tanırsınız. Peki, doğadan kopmayan insanların sahip oldukları bu ayrıcalıkların sebebi nedir?

Doğa sana nefes almayı öğretir

Bilim adamları ağaçların yanında günde en az yarım saatini geçiren insanların öncelikle mental anlamda gelişim gösterdiğini ve bunun çok kısa sürede de fiziksel yansımalarının gerçekleştiğini söylüyor. Örneğin gün içinde yaşadığımız yorgunluk, uykusuzluk, gerginlik gibi birçok problemin odağında doğru nefes ve yeteri kadar oksijen almamak var. Doğa, kısa sürede sizi içine alır ve nefes almayı öğretir. Ve hayatın zaten bir anda değişmeye başlar.

Bencil olmamayı en iyi onlar bilirler

“Doğaya saygı!” Bu cümleyle hayatınız boyunca binlerce defa karşılaşmışsınızdır. Ancak doğaya saygıyı gerçek anlamda gösteren o ağaçların gölgesinde büyüyen çocuklardır. Hayatta bencil olmamayı öğrenmenin en iyi yolu da doğanın senin hükmün altında olmadığını bilmekten geçer.

Sağlık onlar için gerçekten en öndedir

“Her şeyin başı sağlık!” derken lafın gelişi söylemezler. Yediklerinin, içtiklerinin önemini çok iyi bilirler. Doğanın onlara sunduğu en saf, en el değmemiş güzelliklerin peşine düşerken, doğa ananın kirlenmemesi için de ellerinden geleni yaparlar. Çünkü bu bir döngüdür; doğa sen ona verdikçe sana binlerce katıyla gelir.

Çok daha barışçıl ve çözümcü insanlardır

Doğada yaşamak, iyisiyle kötüsüyle hayatın sana getireceği her şeyi kucaklamak demektir. Ancak bununla birlikte doğa insanları her daim en azimli, en çözümcü, zor koşullarda bile pes etmeyen insanlardır.

Ailelerinin ve sevdiklerinin kıymetini bilirler

Doğa insanları telefonun, tabletin, televizyonun, bilgisayarın ekranlarından çok birbirlerinin yüzlerine bakarlar. O çimlere ailecek uzanıp, laf lafı açtığında kendileri dışındaki dünyayı, telefonlara gelen bildirimleri bir süreliğine unutmayı ve en sevdiklerine odaklanmayı çok iyi bilirler.

Serdar Kılıç’ın hayatı doğada geçti; doğayla bağını hiç koparmadı!
Sizi de kopmuş o bağları onarmaya davet ediyor; en kıymetlimiz doğa anayla barışmak, çocuklarınızı onun mucizeleriyle bir an evvel tanıştırmak için ilk adımı atın!

Bölgenin en büyük yeşil alanına sahip Eston Şehir Koru; sayısız aktivite parkları, yoga ve meditasyon alanları, meyve bahçeleri, amfi tiyatrosu , açık hava sineması, barbekü ve piknik alanı, mini göleti ve her şeyi bulabileceğiniz Meydan Mini Çarşı’sıyla; Kuzey Marmara Otoyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3.Havalimanı’nı şehre bağlayan ana arterlerin kesiştiği Bahçeşehir'de şehre yepyeni bir huzur katmaya geliyor.

Detaylar burada!