MENÜ
R

Bu yaz bütün beklentilerinizi karşılayacak tatil teklifi Akdeniz’den geliyor!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Yaz tatili sezonu yaklaşırken herkes yaz tatilini planlamaya koyuldu. Sizin için öyle bir tatil önerisi hazırladık ki yurt içinde seyahat ediyormuş gibi kısa sürede ulaşabileceğiniz ve tatlı bir Avrupa tatilinden istediğiniz her şey burada var: Kültür sanat etkinliklerinden gece hayatına, aile aktivitelerinden tarihi turlara, farklı mutfakları bir arada bulabileceğiniz mekanlardan konforlu otellere…

Hem ruhunuzu hem bedeninizi saracak kadar etkileyici bir tarih ve güzel bir doğa

Malta için Akdeniz’in açık hava müzesi dendiğini belki duymuşsunuzdur. Malta, Gozo ve Comino adalarından oluşan ülke, gerek tarihi dokusuyla gerekse doğasıyla etkileyici bir tatil için elverişlidir. Gozo ve Comino’nun doğal dokusundan etkilenmemek mümkün değildir.

Malta’nın tarihi dokusunda, Kartaca’dan Bizans’a kadar birçok medeniyetin izlerini görmek mümkündür. Turuncuya çalan sarı binalarıyla bildiğiniz Avrupa mimarisinden fazlasını bulabileceğiniz kent dokusu sizi 7 bin yıllık bir seyahate çıkarabilir.

Malta'nın turkuaz koylarını ve su altı mağaralarını keşfederken kendinizi başka bir dünyada gibi hissedeceksiniz. Önerilen dalış aktivitelerinin başında Blue Grotto'da şnorkelle dalış geliyor.

Tatilde hareketli akşamları sevenler için Malta sokakları biçilmiş kaftan

Tatilde gündüzlerin yanı sıra akşamlarını da hareketli geçirmek isteyenler için Malta pek çok alternatif barındırıyor. Aynı zamanda eşcinsel dostu olan ülke, birbirinden ünlü barlarıyla, Paceville’deki gece mekanlarıyla, güneş batsa da devam eden sokak partileriyle geceye hareket katıyor.

Çok kültürlü bir ülke olan Malta’nın partileri de tıpkı orada yaşayan insanlar kadar çeşitli, eğlenceli ve yeni deneyimlere açık görünüyor.

Her zevke hitap eden birbirinden renkli festivaller ve etkinlikler

Malta’da yıl boyu ılık havaya eşlik eden etkinlikler, ilkbaharla birlikte ısınmaya başlıyor. Adanın farklı yerlerinde ara vermeden devam eden irili ufaklı etkinliklerin arasında, tatilinizi denk getirmek isteyeceğiniz bazı festivaller de mevcut.

Gün planlaması yaparken bu etkinliklere de göz atmadan geçmemelisiniz: Haziranda Geleneksel Hasat Festivali; temmuzda Malta Müzik Haftası, Malta Caz Festivali; ağustosta Glitch Festivali; ekimde Akdeniz Festivali.

Her zevke ve bütçeye uygun oteller ile birbirinden lezzetli yerel yiyecekler

Malta’da illa ki kendi bütçenize uygun bir otel bulabilirsiniz. Dünya standartlarında hizmet veren otellerde bulabileceğiniz spa ve bakım seanslarıyla tatilde kendinize ferahlatıcı ve canlandırıcı bir hediye verebilirsiniz.

Akdeniz'deki muhteşem konumu sebebiyle zaman içinde Asya, Avrupa ve Afrika’yla etkileşim içinde olan ülkenin zengin bir mutfak kültürü vardır. Malta’ya özgü kapunata, lampuki pie, bragioli’nin yanı sıra Sicilya usulü semi-freddo tatlıları ile farklı yoğunluk ve tatlardaki yerel şarapları tadabilirsiniz.

Malta’da böyle bir tatilin sadece 2,5 saat uzağındasınız!

THY de dahil olmak üzere Türkiye’den günde birkaç sefer olan Malta’ya sadece 2,5 saat içinde sanki yurt içi bir yere gidiyormuş gibi gidebilirsiniz! Böyle bir tatili hak ettiğinizi siz de biliyorsunuz ve bu yazı güzelleştirmek için adım atmanın vakti geldi!

Detaylar için tıklayın.