MENÜ

Altına yatırım yapmak için doğru zaman mı?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Özellikle son aylarda değerine değer katan altın, yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Ancak eşit miktarda yatırım yapılsa dahi herkesin kârı eşit olmuyor. Bu durum biraz zamanlamayla biraz da yatırım kanalıyla alakalı. Altına yatırım yaparken zamana bağlı kalmadan günün her saati avantajlı konuma geçmek isteyenler için üç önemli kriteri bir araya getirdik.

Alım-Satım kurları uygun mu?

Altın birikimini yatırıma dönüştürmek için en çok tercih edilen yatırım kanalı altın hesaplarıdır. Altın hesabı ile güvenli alım-satım yapar, taşıma, saklama sıkıntısı yaşamazsınız. Ayrıca ayar kaybı, yıpranma gibi risklere karşı koruma imkanı elde edersiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, çalıştığınız bankanın alım-satım kurlarının değeridir. Her banka altınlarınızı aynı kur üzerinden alıp-satmaz. Bu nedenle, yatırım yapmadan önce karşılaştırma yapıp, alım-satımda daha uygun kurlar teklif eden bankayı tercih ederek avantaj elde edebilirsiniz.

Bankanız hafta içi her gün 24 saat kur avantajı sağlıyor mu?

Altın yatırımında bir diğer önemli konu ise zamanlamadır. Altının piyasalarda işlem gördüğü saat dilimi genellikle sizin de iş hayatı ve gündelik koşuşturmalar yüzünden en yoğun olduğunuz zamana denk gelir. Bu nedenle yatırımınız çoğu zaman mesai saatleri sonrasına kalır ve kur avantajını kaybedersiniz. Ancak çalıştığınız banka, hafta içi her gün, gece-gündüz fark etmeksizin alım satım kurlarını mesai saatinde olduğu gibi koruyor ve uygun marjlar uyguluyorsa bu size çok büyük bir avantaj sağlar.

Mobil ve internet şubesi desteği veriyor mu?

Eğer yukarıda belirttiğimiz gibi yatırım saatleriniz günlük yoğunluğunuza göre sürekli değişiyorsa o zaman bankanızın internet ve mobil şubesi en büyük yardımcınız olur. Çünkü bu kanallar aracılığıyla gece-gündüz demeden, şubeye gitmeden ve piyasaların açılmasını beklemeden kendi koltuğunuzda dahi işlem yapabilir, yatırımınızın kontrolünü zamandan bağımsız olarak kendi elinize alabilirsiniz.

Türkiye'nin ilk faizsiz dijital bankası 'Senin Bankan'da gece gündüz fark etmez, yatırımın seni bekletmez!

Senin Bankan'lılar gece gündüz demeden avantajlı kurlarla işlem yapıyor!

Bir Kuveyt Türk markası olan Senin Bankan'da döviz veya altın işlemlerini hafta içi her gün, gece gündüz (5/24) gün içi kurlarımıza uyguladığımız marjlarla İnternet ve Mobil Şube'de gerçekleştirebilirsin. Ayrıca, altına faizsiz getiri sağlayan ilk hesap türü olan Altına Altın Katılma Hesabı. hem tasarruf edip hem de kazanç elde etme imkânı yakalarsın. Hesaba yatırılan her gram altın reel sektörde değerlendirilir, buradan elde edilen kâr ise sana yine altın olarak geri döner.

Senin Bankan’a hemen başvurmak için burayı tıkla!