MENÜ
R

A’dan Z’ye Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında bilinmesi gerekenler

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Sağlık şakaya gelmez. Ancak birçoğumuz sağlığının değerini hastalandığında ya da beklenmeyen bir durumla karşılaştığında anlıyor. Oysaki bu tip olumsuzluklarla karşılaşma ihtimaline karşın önlem almak en doğru olanıdır. Tanı için yapılan tetkikler, küçük müdahaleler, ayakta ya da yatarak yapılan tedavi yöntemleri… Özellikle hazırlıksız yakalanılan durumlarda, tüm bu uygulamalar bütçeyi bir hayli zorlayabiliyor. Tam da böyle durumlarda tamamlayıcı sağlık sigortası ise deyim yerindeyse hayat kurtarıcı olabiliyor.

Peki, son zamanlarda adını sıklıkla duymaya başladığımız bu sigorta neleri kapsıyor ve
ne gibi avantajlar sunuyor? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında bilinmesi gerekenleri sizin için derledik…

Öncelikle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir?

Sigortalı biri olarak, SGK ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarından faydalanabilmeniz için öncelikle alacağınız sağlık hizmeti için SGK’nın karşılamadığı farkı ödemeniz gerekir. Özellikle ani gelişen sağlık sorunlarında veya bütçeyi zorlayan tedavi yöntemlerinde bu farkı karşılamak bütçenizi zorlayabilir. Böyle durumlarda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ödemeniz gereken farkı sizin için karşılayarak tanı ve tedavinizin en iyi şartlarda yapılmasını sağlar. Böylece tamamen sağlığınıza odaklanabilir ve içinize sinen tedavi yöntemini seçebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan kimler faydalanabilir?

Sağlık sigortası denildiğinde akla her bütçeye uygun olmayan yüksek maliyetler gelir. Oysa ki tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olmak son derece uygun fiyatlı ve kolaydır. Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmek için SGK kapsamı altında olmanız ve 59 yaşını geçmemeniz yeterlidir. Bebeğinizin bu poliçeden yararlanabilmesi içinse en az 15 günlük olması gerekir.

Neleri kapsar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ayakta tedavi kapsamında yılda 10 vakaya kadar anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından alacağınız hizmetleri %100 karşılar. Bu kapsamda; muayene, laboratuvar, görüntüleme, ileri tanı yöntemleri ve fizik tedavi gibi hizmetlerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Yatarak tedavilerde ise belirtilen teminatlar sınırsız ve %100 olarak karşılanır. Cerrahi ve dahili yatışlar, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, kroner anjiyografi, küçük müdahale giderleri, standart tek kişilik özel oda, yemek ve bir kişilik refakatçi giderleriniz bu kapsamda tutulur.

AXA Sağlığım Tamam Sigortası’nın sağladığı avantajlar nedir?

• Ayakta ve yatarak tedavilerde özel hastane ayrıcalığı yaşarsınız.
• Beklenmeyen bir durumda veya ciddi sağlık sorunlarında büyük masrafları ödemek zorunda kalmazsınız.
• Yaygın özel hastane ağı ile tanı ve tedavinizi kolayca yaptırabilir, ambulans hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
• Kadın sağlığı, çocuk sağlığı, yenidoğan, tüp bebek gibi konularda ücretsiz danışmalık alabilirsiniz.
• Eğer iş yeri sahibiyseniz; özel sağlık sigortasında olduğu gibi gelir vergisi indiriminden faydalanabilirsiniz.

Nasıl başvurabilirim?

AXA Sağlığım Tamam Sigortası’na sahip olmaksa son derece kolay ve pratiktir. Sadece T.C. kimlik numaranızla buradan size özel teklifi iki adımda öğrenebilir, bütçenize uygun ödeme yöntemi ile çok uygun fiyatlarla AXA Sağlığım Tamam Sigortası’ndan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız