MENÜ

katkılarıyla...

Size sayfalarca güzellik sırrı ya da cilt bakım tüyosu verebilirdik. Ama yüzünüzü düzenli olarak temizlemiyorsanız bunların hiçbiri işe yaramaz. Bu nedenle harika bir cilde sahip olmanın ilk ve olmazsa olmaz adımından bahsetmek istedik. Işıldayan cildin tek bir altın kuralı var: düzenli cilt temizliği.

Sağlıklı ve canlı

Yüzü yıkamak, bütün cilt bakımı rutinlerinin en önemli adımını oluşturmaktadır. Derinlemesine bir cilt temizliği için su tek başına yeterli olmaz. Bunun için mutlaka temizleyici bir ürün kullanmanız gerekir. Cilt temizliğinin amacı cildinizi terden, makyaj kalıntılarından, ölü deriden ve çevresel etkenlerin yol açtığı kirlerden doğru ürünleri kullanarak arındırmaktır. Ayrıca cildinizin canlılığını ve sağlığını uzun yıllar korumasını sağlamaktır.

İhtiyacına göre

Cilt temizliğinizin etkili olabilmesi için, cilt tipine, özelliklerine ve ihtiyacına uygun cilt ve makyaj temizleyici ürünlerin seçilmesi büyük önem taşır. Cildinizi kurutan bir temizleyici cildin koruyucu tabakasına zarar verirken, çok etkin olmayan bir temizleyici de sebum ve ölü hücreleri gerektiği gibi gidermeyerek yağlı bir görünüme sebep olabilmektedir.

Bir tavsiye

Kuru ve karma cilde sahipseniz; köpürmeyen formüllü kremler, sütler, losyonlar ve yağları kullanmayı deneyin. Cildiniz yağlıysa köpüren jelleri tercih edebilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz, papatya gibi rahatlatıcı içeriğe sahip temizleyicileri denemenizi tavsiye ederiz.

Ne sıklıkla temizlemeli

Yüz temizliği günde iki kez ve düzenli şekilde yapılmalıdır. Sabah uyandığınızda geceleri biriken sebum ve atıklardan; akşam ise gün içinde ciltte biriken kir, toz ve makyajdan arındırmak için yüzünüzü temizlemelisiniz.

Ya temizlemezsek?

Cildimizi temizlemediğimiz zaman, gece ve gün içinde gözeneklerimize yapışan kir ve yağlar burada birikir. Kapanan gözenekler sivilce ve siyah noktalara neden olur. Uzun vadede ise lekelenme ve cilt yaşlanmasına neden olur.

En iyisi vakit kaybetmeden cildinize en uygun temizleyici bulalım.

Yves Rocher’nin her cilt tipine uygun şekilde ve bitkisel içeriklerle formüle edilmiş cilt ve makyaj temizleme ürünleri cildinize ihtiyacı olan bakımı ve tazeliği sunarken, cildinizde kusursuz bir temizlik ve arınma sağlar. Cilt tipinize ve kullanım tercihinize uygun seçeceğiniz tonikler, yüz yıkama jelleri, yüz temizleme sütleri ve yüz temizleme mendilleri ile cilt bakımınızı keyifle gerçekleştirebilirsiniz. Göz makyaj temizleyicileri ve yüz spreylerini de incelemeyi unutmayın!