MENÜ

4 adımda sindirim zorluğu sorununuzu aşın!

Günlük hayatın koşuşturması içerisinde yaşam kalitesini düşüren en büyük sorunlarınlardan birini sindirim zorluğu oluşturuyor. Hızlı yemek yeme, stres ve sigara gibi kötü alışkanlıklarla da ortaya çıkabilen sindirim zorluğu; cilt hastalıklarını, ağız kokusunu ve zayıf bağışıklık sistemi gibi günlük hayatı zorlaştırabilecek sorunları beraberinde getirebiliyor. Yaşam kalitenizi yükseltecek ve sindirim zorluğunuzu aşmanıza yardım edecek pratik önerileri uygulayabilmek aslında çok kolay. İşte onlardan bazıları…

Hızlı yemek yemeye son verin

Yemek yemeye daha fazla vakit ayırmak ve porsiyonlarınızı küçülterek gün içerisine yaymak, yemekten gerçekten daha fazla keyif almanızı sağlayacak. Bazı şeyleri lezzet almak için yaptığınızı hatırlamanızda fayda var. Yemek sırasında bütün lokmalar yerine, küçük lokmalar almak midenizin sindirimi daha kolay yapabilmesini sağlar.

Uykudan önce 3 saat kuralını uygulayın

Çoğu kişi yemek yedikten hemen sonra bünyeye gelen uyuma isteğine yenik düşerek, gece boyunca midenin çalışmak zorunda kalmasına neden oluyor. Geceleyin nasıl dinlenme isteği duyuyorsanız, midenize de bir dinlenme aralığı tanımalısınız. Uyku öncesi ağır yemeklerden kaçının ve son öğününüzden 3 saat sonra uyumaya çalışarak; midenizin, sindirimi siz uyumadan önce tamamlamasına imkan verin.

Hareketi hayatınızdan eksik etmeyin!

Sindirim zorluğu problemlerine vücudunuzu zorlamayan egzersizlerle son verebilirsiniz. Günlük basit, kısa mesafeli yürüyüşler yapmak ve bu alışkanlığı rutin hâle getirmek uzun vadede sindirim sorunlarını aşmanızda destekleyici bir nitelik oluşturur.

Rezenenin gücünden faydalanın!

Ana vatanı Akdeniz olan Rezene, mucizevi bir şifa kaynağıdır. Daha çok kurak yerlerde yetişen bu bitki, protein ve yağ açısından zengin bir besin kaynağıdır. Öte yandan rezene tohumlarıyla yapılan rezene çayı; hazımsızlık, şişlik gibi problemlerinizi kısa sürede çözer. Sindirim zorluğunu aşmada rezenenin iyileştirici gücünden yararlanın.

Lipton, çayın iyileştirici ve şifalı gücüyle sağlığını korumak isteyenlere doğal çözümler sunuyor!

Akdeniz’de senede bir kez eylül ayında hasadı yapılan rezene tohumlarını demliklere taşıyan Lipton Rezene, çayın şifalı gücünü sunuyor!

Detaylı bilgi için tıklayın!