MENÜ

3 yıl sonrasının İstanbul'una ne kadar hazırsınız?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

İstanbul’da yaşayan herkesin peşinde koştuğu şey aynı: Hem kendisinin hem ailesinin yaşam kalitesini artırmak… Ve bu arayışta huzurlu bir ev, güvenli bir muhit her daim en önemli anahtar! İşten eve dönerken, otopark ararken, basit ve hızlı bir alışverişe çıkarken, okuldan eve dönerken hayatlarımızdan çalınan dakikalar, yaşam kalitemizi gün be gün aşağı çekiyor. Bu, bugünkü İstanbul’un tablosu… Peki, çok değil sadece üç sene sonrasının İstanbul’u nasıl olacak? Hayatınızı planlamadan önce bu soruları kendinize sormayı unutmayın!

Planladığım gelecek, iş dünyasının büyüyecek merkezlerine yakın mı?

Hem doğru yatırımı yapabilmeniz hem de yaşam kalitenizi artırabilmeniz için bu soruya doğru cevabı bulabilmeniz önemli. Özellikle Ataşehir, Basın Ekspres, Kağıthane ve Ümraniye bölgelerinin yörüngesinde şekillenen iş dünyasına dikkat! Bu bölgeye olabildiğince yakın olmaya çalışın ve en doğru fırsatları kollayın.

Trafikle ilişkimi en aza indirebilecek miyim?

Ortalama bir İstanbullu günde yaklaşık 2 saatini trafikte geçiriyor. Topu topu iş dışında kalan boş zamanımızın 4'te 1'i trafikte heba oluyor.  2 saat fazladan aileyle geçen zaman, 2 saat fazladan en sevdiğin diziyi izlemek veya 2 saat fazladan uyumak… Trafikte harcamak yerine bunları yapsak, yaşam kalitesi artmaz mı?

Yaşayacağım muhit ne kadar korunaklı?

Hava kirliliğinden ulaşım problemlerine şehrin içindeki problemler gün be gün artıyor. Kesin olan şey ise üç sene sonra durumun daha vahim olacağı... Motto belli: Şehirde kalmak ama şehrin kaosundan uzak durmak… Size güven veren ve kendinizi tamamen oraya ait hissettiğiniz, gürültüden uzak, güvenli, çocuğunuz bahçede oynarken onu balkonunuzdan zevkle izleyebileceğiniz bir çevrede yaşamak için şimdiden en uygun projeleri incelemeye başlamalısınız.

Nef Çekmeköy'ün ayrıcalıklarıyla tanışmak

için hemen burayı tıklayın

Doğayla iç içe bir hayat olacak mı?

Toprağa sadece 15 dakika çıplak ayak basmanın vücudunuzdaki elektriği dengelediğini ve yorgunluğunuzu anında azalttığını biliyor muydunuz? İstanbul’da en büyük ihtiyaç, herkesin aradığı nefes aynı: Doğa… İş çıkışı yarım saat ağaçların arasında yürüyebilmek, ailenizle çayır çimende vakit geçirebilmek için şehrin öbür ucuna gitmek zorunda kalmamak, toprağın kokusunu içinize çekebilmek; şimdi nasıl kocaman bir ihtiyaçsa 3 sene sonra bunun 3 katı daha büyük bir ihtiyaç olacak. 

Şehrin eğitim merkezlerine yakın olacak mıyım?

Bizim yaşadıklarımızı bari çocuklarımız yaşamasın... Trafikte kalmanın çocuklarınızın eğitim hayatlarının ve günlük düzenlerinin nasıl derinden etkilendiğini en iyi siz biliyorsunuz. Yeni bir hayat kurarken anaokulundan ilköğretime, liseden özel kurslara; ülkenin en prestijli eğitim kurumlarını kapsayan bir eğitim köyüne dönüşen Çekmeköy'ü özellikle değerlendirmenizde fayda var. 

İstanbul’un içinde kalabilecek miyim?

Dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşadığınızı unutmayın. İstediğinizde Florya’ya, Bağdat Caddesi'ne, Bebek'e, Nişantaşı'na hemen ulaşabilmeli ve bu şehrin tadını dilediğinizce çıkarabilmelisiniz.

Havalimanlarına, AVM’lere, en önemlisi metroya yakın olacak mıyım?

Havalimanına iki saatte ulaşıp tatile 1-0 geride başlayanlardan, basit ve hızlı bir alışveriş için bütün gününü harcayanlardan, hızlı ulaşım alternatiflerinin uzağında kalanlardan olmayın. Hayatınızı kolaylaştıracak muhitlere yönelin.

3 yıl sonrasının İstanbul’u,

Anadolu Yakası’nda Nef Çekmeköy’de;

sizi bekliyor.

Nef Çekmeköy

• Şehrin gürültüsünden uzak, doğanın tam ortasında
• En önemli otoyolların kesişim noktasında
• Gelişen metro ağının kalbinde
• Şehrin en önemli eğitim kurumlarının yanı başında
• AVM’lere 15 dakika uzaklıkta
• Ataşehir’deki büyüyen finans merkezine birkaç dakika mesafede…

Anadolu Yakası’nda kusursuz, konforlu ve huzurlu bir yaşam Nef Çekmeköy’de başlıyor.

Çekmeköy merkez: 10 km 7,5 dk.
Ümraniye IKEA: 15 km 10 dk.
Buyaka AVM: 15 km 10 dk.
Ataşehir: 15 km 10 dk.
Altunizade: 20 km 15 dk.
Sabiha Gökçen: 20 km 15 dk.
FSM Köprüsü: 25 km 18 dk.
Anadolu Adliyesi: 26 km
Boğaziçi Köprüsü: 30 km 20 dk.
YSS Köprüsü: 32 km 20 dk.
Atatürk Havalimanı: 48 km

Detaylı bilgi için hemen burayı tıklayın!

Bu bir sponsorlu içeriktir