Gündem Haberleri

  Keşan'da Romanlar bonzaiye hayır eylemi yaptı

  Ünsal YÜCEL / KEŞAN(Edirne), (DHA)
  05.12.2014 - 17:40 | Son Güncelleme:

  Edirne'nin Keşan İlçesi’nde çoğunlukla Romanların yaşadığı Yenimescit Mahallesi’nde bir grup vatandaş, 'Bonzaiye hayır' eylemi yaptı.

  Saat 14.00 sıralarında, Yenimescit Mahallesi Muhtarlığı önünde toplanan yaklaşık 30 kişilik grup, ellerinde dövizlerle sentetik uyuşturucu maddesi bonzaiye karşı eylem gerçekleştirdi. Bonzainin özellikle mahallerinde gençler arasında yaygın olarak kullanıldığını belirten vatandaşlar, uyuşturucunun sokaklardan temizlenmesi gerektiğini vurguladı.

  Mahalle sakini Onur Yalaza, çocuklarını uyuşturucu batağından kurtarmak isteyen anne ve babalara seslenerek şöyle dedi:

  "Evlatlarınızı sevin, evlatlarınıza sarılın, evlatlarınıza şefkat gösterin. Onlara bağırmayın, kızmayın. Onlarla dertleşmeye, onların sorunlarını dinlemeye çalışın. Bunun kökeni ailelerin evlatlarını dinlememesidir. Evlatlarımıza ne kadar şefkat gösterirsek, onları ne kadar dinlersek, sorununun ne olduğunu anlarsak o zaman bunu bitiririz."

  15 yıl uyuşturucu kullandığını ifade eden Kazım Burak ise , "Canımız gençlere helaldir. Bu gençler bataklığa itilmiş birer elmastır. Gelin bir tas su dökelim şu elmaslar bir parlasın" diye konuştu.

  Daha sonra ellerinde pankartlarla sloganlar atarak Tekel Meydanı’na yürüyen grup, olaysız dağıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı